اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5413 مورخ:[1392-07-05 15:57:01]
رئیس جمهور در سازمان ملل اجازه نداد دشمن به مسائل ممنوعه ورود پیدا کند
امام جمعه بابل:

رئیس جمهور در سازمان ملل اجازه نداد دشمن به مسائل ممنوعه ورود پیدا کند
امام جمعه بابل با اشاره عملکرد مناسب رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: رئیس جمهور در سازمان ملل اجازه نداد دشمن به مسائل ممنوعه ورود پیدا کند.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس از بابل،حجت الاسلام حسن روحانی در خطبه های این هفته نماز جمعه بابل اظهارداشت: سخنرانی  ریاست جمهور در سازمان ملل  در راستای شعار او یعنی حفظ تعادل بود و متعادل‌ترین بیانیه و سخنرانی را ارائه داد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در این سفر جلوه ای از دیپلماسی هوشمندانه را ارائه کرد که عزت و هوشمندی را برای کشور به ارمغان آورد، اما مواظب باشید به دشمن امتیاز ندهید بلکه از دشمن امتیاز بگیرید.

امام جمعه بابل در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره دیپلماسی گفت: رهبر انقلاب دیپلماسی را به مثابه یک جنگ می‌داند که گاهی دیپلماسی نتایجی در بردارد که در صحنه جنگ هم قابل دسترسی نیست

وی بیان داشت: رئیس جمهور ضمن اینکه مسائل بین المللی را به شکل کلی مطرح کرد خط قرمزها را رعایت کرد و اجازه نداد دشمن به مسائل ممنوعه ورود پیدا کند.

وی تصریح کرد: درایت رئیس جمهور باعث کسب امتیاز برای کشور، ازبین رفتن سوء تفاهم‌ها و ایجاد فضای شفاف در مجامع بین‌المللی شد و به جوامع بین الملل فهماند که فضای ملت ما فضای بسته نسبت و ما خواهان تعامل سازنده با نتایج برد برد هستیم.

امام جمعه بابل با انتقاد شدید از افسارگسیختگی‌هایی که در ایام جشن‌ها مشاهده می‌شود، اذعان داشت: این افسار گسیختگی‌های اخلاقی و رفتارهای زشت ناهنجاری‌هایی به دنبال دارد که اگر کنترل نشود بعدا خسارت این امور دامنگیر جامعه شده و خسران فرهنگی و دینی به وجود می‌آورد.

روحانی با اشاره به اینکه مدارس غیرانتفاعی به مسائل تربیتی توجه بیشتری داشته باشند متذکر شد: دانش آموزان سرمایه‌های بزرگ انسانی یک ملت هستند و  توجه زیاد مدارس غیرانتفاعی به مسائل علمی دانش آموزان آنان را از مسایل تربیتی به دور کرده است.

وی در پایان تاکید کرد: باید توجه به مسائل علمی در کنار مسایل قرآنی و پرورشی قرار گیرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا