اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5285 مورخ:[1392-06-24 03:03:01]
 دیدار محرمانه مقامات عربستان، اسرائیل و اعضای ائتلاف مخالفان سوریه در ایتالیا

دیدار محرمانه مقامات عربستان، اسرائیل و اعضای ائتلاف مخالفان سوریه در ایتالیاروزنامه المنار چاپ قدس از دیدار محرمانه مسئولان عربستان، رژیم صهیونیستی و اعضای ارشد ائتلاف مخالفان سوریه در پایتخت ایتالیا خبر داد.

به گزارش نجبا و به نقل از فارس، روزنامه فلسطینی المنار گزارش داد: عربستان اخیرا در رم پایتخت ایتالیا نشستی را با اسرائیل در حضور سه تن از رهبران ائتلاف موسوم به مخالفان سوریه ترتیب داد.

در این دیدار شخصیت‌های بلندپایه سیاسی و امنیتی عربستان و رژیم صهیونیستی و سه تن از رهبران مخالفان سوریه که با عربستان در ارتباط هستند حضور داشتند که یکی از آنها مسئول عملیات تروریستی و هماهنگ کننده بین ریاض و گروهک‌های مستقر در مناطق جنوبی سوریه بود.

محافل بسیار آگاه به المنار گفتند: پیامی که عربستان قصد داشت در این دیدار تصویب کند این بود که بیش از 70 درصد گروهک‌های تروریستی مستقر در سوریه بقا و ادامه کار آنها به حمایت مالی و نظامی بستگی دارد که عربستان به آنها ارائه می‌دهد.

بر این اساس گروهک‌های تروریستی در سوریه بر اساس دستوراتی که اتاق‌های عملیاتی تحت کنترل عربستان می گیرند عمل می کنند و مدیریت این عملیات‌ها را سلمان بن سلطان برعهده دارد که اخیر معاون وزیر دفاع عربستان شده است.

این منابع گفتند: هیئت سعودی در نشست رم به هیئت اسرائیلی اطمینان خاطر داد که مناطق مرزی سرزمین‌های اشغالی کاملا کنترل می‌شود و اجازه داده نمی‌شود که اسرائیل هدف هیچ حمله‌ای قرار بگیرد و در صورت سرنگونی دولت سوریه مناطق مرزی لبنان کاملا بسته می‌شود و برای خشکاندن قدرت نظامی حزب الله اقدام خواهد شد.

به گفته این منابع، هیئت اسرائیلی نیز به شرکت کنندگان در نشست رم تاکید کرد که حمله علیه سوریه که از آن سخن گفته می‌شد از کنترل کشورهای منطقه خارج شده و اکنون تصمیم گیرنده روسیه و آمریکا هستند و با پیشنهاد روسیه درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه اکنون آینده سوریه بر سر میز مذاکره آمریکا و روسیه تعیین می‌شود و باید این واقعیت را درک کرد.

هیئت اسرائیلی همچنین تاکید کرد که کمک‌های اسرائیل به جنگجویان سوریه از طریق ارائه سلاح و درمان زخمی‌ها و همچنین کمک اطلاعاتی به هرگونه ممکن ادامه خواهد داشت.

هیئت اسرائیلی تاکید کرد: همه طرف‌های ذیربط در پرونده سوریه باید این تغییر در شرایط سوریه را درک کنند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه همه بهانه‌های ممکن برای حمله به سوریه را از میان برداشت و رئیس جمهور آمریکا دیگر بهانه‌ای برای حمله به سوریه ندارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا