اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5234 مورخ:[1392-06-22 11:30:01]
پوتین: هرگونه دخالت در امور سوریه بدون اجازه شورای امنیت غیرقابل قبول است
سیزدهمین اجلاس سران شانگهای/33

پوتین: هرگونه دخالت در امور سوریه بدون اجازه شورای امنیت غیرقابل قبول است

رئیس جمهوری روسیه در نشست سازمان شانگهای در بیشکک گفت: هرگونه دخالت به منظور حل بحران سوریه بدون اجازه شورای امنیت سازمان ملل متحد غیر قابل قبول است.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، ولادیمیر پوتین در نشست اصلی سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای با اشاره به بحران سوریه و مواضع مسک تصریح کرد: تدابیر دیپلماتیک در این زمینه گرفته شده و هم اکنون تهدید فوری که ناشی از عملیات نظامی در سوریه بود، کاهش یافته‌است.

وی گفت: اینک پیامی رسیده که سفیر سوریه در سازمان ملل متحد اعلام کرده است که کشورش به زودی عضو کنوانسیون منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی خواهد شد.

پوتین تاکید کرد: ما از این تصمیم مقام رهبری سوریه استقبال می‌کنیم، به این دلیل که آن گامی بزرگ به سوی حل بحران در این کشور خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه معتقد است که در شرایط موجود، بیش از هر وقت دیگر هماهنگی نزدیک در چارچوب سازمان همکاری شانگهای و سازمان ملل متحد اهمیت دارد.

پوتین در این سخنرانی با اشاره به مسائل مربوط به اوضاع فعلی در افغانستان گفت که از تلاش‌های مقامات رسمی این کشور برای ترویج آشتی ملی و آماده شدن برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2014 استقبال می‌کند.

به گفته وی، روسیه و سایر کشورهای اعضای سازمان همکاری شانگهای به روند انتقال و تحویل مسئولیت‌های امنیتی از سوی نهادهای ائتلاف بین المللی به ساختارهای امنیتی محلی با توجه جدی نظارت می‌کنند.

وی در پایان سخنرانی خود بار دیگر با اشاره به موضوع برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد: ایران حق استفاده از برنامه‌های هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز، از جمله در زمینه غنی‌سازی اورانیوم را دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا