اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5226 مورخ:[1392-06-22 11:13:01]
  سیزدهمین نشست سران شانگهای در «بیشکک» آغاز شد
سیزدهمین اجلاس سران شانگهای/22

سیزدهمین نشست سران شانگهای در «بیشکک» آغاز شدسیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو و کشورهای ناظر سازمان همکاری شانگهای، دقایقی پیش در مجتمع تفریحی «آولا – آرچا» دولت قرقیزستان در بیشکک آغاز به کار کرد.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، این اجلاس ابتدا به طور محدود و تنها با حضور سران کشورهای عضو همکاری شانگهای و مطابق با فرمت 1+3 برگزار شده و در آن «الماسبیک آتامبایف»، «ولادیمیر پوتین»، «خش جینپینگ»، «اسلام کریم اف»، نورسلطان نظربایف» ، «امامعلی رحمان» روسای جمهوری قرقیزستان، روسیه، چین، ازبکستان ، قزاقستان و تاجیکستان شرکت می‌کنند.

در همین حال، «صفر اسحاق‌اف» مسئول سیاست خارجی دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان تصریح کرد که کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در این بخش نشستی غیر علنی و محدود دارند.

به گفته وی در نشست بعدی که با حضور هیئت‌های رسمی از کشورهای عضو، ناظر و مهمانان نشست برگزار می‌شود، مسائل موضعی شامل مسائل مربوط به امنیت منطقه و کشورهایی محدوده سازمان همکاری شانگهای و همچنین مسائل مربوط به امنیت در سوریه مورد بحث و در دستور کار خواهد بود.

لازم به ذکر است که بخش دوم اجلاسیه روسای جمهور ایران، افغانستان و مغولستان و همچنین مقامات عالی رتبه هند، پاکستان، ترکیه، سری‌لانکا و همچنین نمایندگان سازمان های بین‌المللی شامل سازمان ملل متحد، «اوراسیا»، سازمان امنیت جمعی و دبیرخانه جامعه کشورهای همسود برگزار خواهد شد.

نشست بیشکک قبل از ساعت 14 امروز به‌وقت بیشکک با امضای اسناد و پخش بیانیه برای رسانه‌های گروهی به‌پایان خواهد رسید.

بعد از ظهر (ساعت 16 به‌وقت محلی) مراسم ضیافت رسمی برگزار خواهد شد و سپس هیئت‌های عالی کشورهای عضو اصلی و ناظر سازمان همکاری‌های شانگهای به‌مقصد کشورهای خود بیشکک را ترک خواهند گفت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا