اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5197 مورخ:[1392-06-21 19:36:01]
 فارین‌پالیسی: اسد در برابر جنگ تبلیغاتی رسانه‌های غرب پیروز شد

فارین‌پالیسی: اسد در برابر جنگ تبلیغاتی رسانه‌های غرب پیروز شدیک مجله آمریکایی در گزارشی به پیروزی رئیس جمهور سوریه در برابر جنگ تبلیغاتی رسانه‌های غربی اعتراف کرده است.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، نشریه آمریکایی فارین‌پالیسی در گزارشی به قلم «دیوید کنر»، درباره تحولات سوریه به بررسی پیروزی بشار اسد در برابر «جنگ تبلیغاتی» پرداخت.

فارین‌پالیسی در تیتر خود نوشت: «چگونه بشار اسد نظر جناح راست آمریکا را جلب کرد و در جنگ تبلیغاتی پیروز شد؟»

این گزارش، در ابتدا به هجمه‌های رسانه‌ای علیه بشار اسد اشاره می‌کند و می‌نویسد رئیس جمهور سوریه قبل از آنکه اوباما برای حمله به کشورش برنامه‌ریزی کند در جدال برای جلب افکار عمومی درباره مداخله نظامی، قافیه را باخته بود.

فارین ‌پالیسی می‌افزاید: «بخشی از پیروزی بشار اسد، بدون شک مدیون روی آوردن گسترده رژیم بشار اسد و طرفداران آنها به سمت رسانه‌هاست.»

این مجله آمریکایی به عنوان مثالی از کارهای رسانه‌ای فوق‌الذکر، به مصاحبه بشار اسد با شبکه خبری سی‌ان‌ان اشاره می‌کند که در آن رئیس جمهور سوریه گفت آمریکا «کوچکترین شواهدی» درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی ارائه نداده است.

این مجله آمریکایی می‌افزاید: «اسد همواره توانسته انتقادهای روزنامه‌نگاران غربی از رژیمش را به طرز ماهرانه‌ای خنثی کند.»

گزارش این مجله آمریکایی به جهت‌گیری رسانه‌های غربی قبل از آغاز ناآرامی‌ها در کشور سوریه هم اشاره کرده و می‌نویسد آنها تلاش می‌کردند خانواده اسد را رهبرانی متمایل به غرب تصویرسازی کنند که قصد دارند کشورشان را با پیشرفت‌های قرن بیست و یک هماهنگ کنند.

با این حال، آنها پس از آغاز ناآرامی‌ها در کشور سوریه رویکردشان را تغییر داده‌اند.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 30 مرداد(21 آگوست) در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا