اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5183 مورخ:[1392-06-21 14:15:01]
 مسکو: مسئله هسته‌ای ایران راهکار نظامی ندارد

مسکو: مسئله هسته‌ای ایران راهکار نظامی ندارد

دستیار رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد که مسئله هسته‌ای ایران راهکار نظامی ندارد.

به گزارش نجبا از فارس به نقل از پایگاه خبری «روسیا الیوم»، «یوری اوشاکوف» دستیار رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که بررسی نشست جدید گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه، چین بعلاوه آلمان) در راس گفت‌وگوهای فردای «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در بیشکک (پایتخت قرقیزستان) است.

رئیس‌جمهور ایران امروز به منظور شرکت در اجلاس شانگهای به قرقیزستان سفر کرده، وارد بیشکک پایتخت این کشور شد.

وی بر ضرورت نشست فوری گروه 1+5 در آینده نزدیک تاکید کرد و گفت که روسیه همواره خواستار حل و فصل دیپلماتیک مسئله هسته‌ای ایران بوده است.

دستیار رئیس‌جمهور روسیه بر عدم وجود راهکار نظامی برای مسئله هسته‌ای ایران تاکید کرد و گفت: ایران نیز باید انعطاف کافی نشان دهد و با مطالبات جامعه بین‌الملل همسو شود. در مقابل 1+5 نیز باید به گامهای برداشته شده از سوی ایران، پاسخ مثبت دهد.

وی همچنین اهمیت اعتراف محافل بین‌المللی به حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی پس از حل و فصل تمامی مسائل موجود را گوشزد کرد.

اوشاکوف ابراز امیدواری کرد که در نشست فردای پوتین و روحانی، دو طرف درباره مسئله شکایت ایران از مسکو به دلیل امتناع روسیه از دادن موشک‌های اس 300 به دادگاه تجدیدنظر بین‌الملل توافق کنند به ویژه که روسیه پیشنهادهای خود در این‌باره را ارائه خواهد کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا