اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5051 مورخ:[1392-06-15 12:53:01]
 تأسف کانون دانشگاهیان ایران اسلامی از عزل رؤسای ارزشی و شاخص در دانشگاه‌ها
با صدور بیانیه‌ای اظهار شد

تأسف کانون دانشگاهیان ایران اسلامی از عزل رؤسای ارزشی و شاخص در دانشگاه‌هاکانون دانشگاهیان ایران اسلامی در بیانیه‌ای از برخورد نامناسب و عزل رؤسای ارزشی و شاخص در دانشگاه‌ها اظهار تاسف کرد و از مسئولان خواست در تغییرات خود در دانشگاه‌ها جایگاه و شأن رؤسای دانشگاه‌ها را رعایت کنند.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، نشست ماهانه اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی روز چهاردهم شهریور 1392 در تهران برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این نشست پس از مذاکره و تبادل نظر درباره مسائل گوناگون کشور، منطقه و عرصه بین‌المللی نقطه نظرات خود را طی بیانیه‌ای اعلام کردند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: با عنایت به شرایط حساس کشور و اوضاع منطقه خاورمیانه و تلاش‌ها و اقدامات خصمانه دشمنان بر لزوم حضور همیشگی مردم و دانشگاهیان در صحنه و هوشیاری و اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول به‌ویژه دولت محترم تاکید می‌کنیم.

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی معتقد است که یگانه رمزعبور از بحران‌های متعدد داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی و تامین منافع ملی ایران اسلامی، وحدت دولت و ملت، پرهیز از حاشیه‌گرایی و ایجاد تنش در جامعه و اطاعت تام و تمام و یکپارچه از ولی‌امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است.

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی پیرامون وضعیت کشور سوریه نیز اظهار داشت: از محور مقاومت اسلامی به‌ویژه دولت و مردم سوریه، که امروز در خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی، صهیونسیم، ارتجاع عرب و تروریسم تکفیری ایستادگی می‌کنند، حمایت همه‌جانبه خود را اعلام می‌داریم، و از دولت محترم خواهان ادامه حمایت از دولت سوریه و محور مقاومت هستیم، و سخن پراکنی‌های نادرست و ضربه‌زننده بعضی افراد علیه دولت سوریه را که هم‌راستا با آتش‌افروزی‌های دولت آمریکا و تهدید به حمله نظامی علیه سوریه توسط این کشور و هم‌پیمانانش ابراز می‌شود، محکوم می‌کنیم.

این کانون دانشگاهی در ادامه بیانیه خود، اولویت مهم کشور را «اقتصاد و پیشرفت علمی» دانست و متذکر شد: در همین ارتباط از دولت محترم خواستاریم که با تمام امکانات و قوا حل مشکلات اقتصادی، پیشرفت اقتصادی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و حمایت همه‌جانبه از استمرار تولید علم و فناوری را در دستور کار خود قرار دهد.

در ادامه بیانیه کانون دانشگاهیان ایران اسلامی آمده است: ارتقای شگفت‌انگیز علمی و فناوری ایران اسلامی در دهه اخیر مرهون بازگشت دانشگاه از سیاست‌زدگی و حاشیه‌گرایی به وظیفه اصلی خود، یعنی تولید علم و فناوری و فرهنگ و حاکمیت آرامش و ثبات و شکل‌گیری و تحکیم فضای دینی و اخلاقی در دانشگاه‌ها بوده است.

«تاکید می‌کنیم که باید این فضا و رویه منطقی و عقلایی تقویت شده و استمرار یابد و راه ورود عوامل افراطی و تنش‌آفرین که سابقه سوء آنان هنوز در حافظه دانشگاهیان ثبت است به دانشگاه‌ها سد شود».

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در ادامه بیانیه خود تصریح کرد: خانواده آموزش عالی در سال‌های اخیر با انجام رسالت تاریخی و مأموریت خطیر خود و با اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بیش از پیش در خدمت نظام اسلامی قرار گرفت و همه تهدیدهایی را که دشمنان ایران از ناحیه دانشگاه طمع کرده بودند، به فرصت تبدیل کرده است.

این کانون دانشگاهی در ادامه تاکید کرد: بی‌تردید این موفقت بزرگ تا حد زیادی مرهون وجود، حضور و سخت‌کوشی مدیران ارزشی در کسوت رؤسا و مدیران دانشگاه‌ها بوده است. انتظار است در دولت یازدهم نیز از تجربه این مدیران کارآمد بهره گرفته شود و از برخورد نامناسب و عزل رؤسای ارزشی و شاخص اظهار تاسف می‌کنیم و از مسئولان امر می‌خواهیم که در تغییرات خود در دانشگاه‌ها جایگاه و شأن رؤسای دانشگاه‌ها را رعایت کنند.

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به جایگاه مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در این برهه حساس بی‌تردید مجلس شورای اسلامی از جایگاه ویژه و حساسی برخوردار است و می‌تواند در حراست از دستاوردهای باشکوه نظام نقش فعالی را ایفا کند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ریاست مجلس خواستاریم که در رأی اعتماد به وزرا و نظارت بر امور دولت، حساسیت‌های مورد تأکید مقام معظم رهبری را به‌ویژه در حوزه علم و فناوری نصب‌العین خود قرار دهند.

لزوم برائت مسئولان از فتنه، موضوع دیگری بود که کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به آن اشاره کرد و گفت: علیرغم تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر واقعیت فتنه و لزوم برائت مسئولان و سیاستمداران از این پدیده شوم سیاسی و اجتماعی، نه تنها برخی افراد از چنین کاری امتناع می‌کنند، بلکه تلاش دارند مناصب مهم سیاسی و علمی را در اختیار گیرند.

«از همه دانشگاهیان و مردم عزیز ایران خواستاریم که به مصداق «امر به معروف و نهی از منکر» با چنین پدیده‌ای مقابله و از آگاهی‌بخشی در این زمینه لحظه‌ای فرو گذار نکنند».

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در پایان بیانیه خود اعلام کرد که هرگونه جنگ‌افروزی جدید در منطقه علیه سوریه توسط آمریکا و هم‌پیمانان غربی و عربی‌ آن بشدت محکوم است و معتقدیم که با این عمل عمر ارتجاع عرب به پایان خود نزدیک می‌شود و دولت آمریکا و جهان غرب در باتلاقی دشوارتر گرفتار خواهد شد. بر همین اساس ضمن اعلام حمایت مجدد از دولت سوریه از دانشگاهیان جهان روشنگری و بکارگیری امکانات خود برای جلوگیری از تعرض به حقوق ملت‌ها به‌ویژه مردم مظلوم منطقه خاورمیانه را خواستاریم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا