اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5031 مورخ:[1392-06-15 02:17:01]
 سخنگوی اشتون: برای مذاکره با ایران در اسرع وقت، آمادگی کامل داریم
واکنش مایکل مان به واگذاری مذاکرات هسته‌ای به وزارت خارجه

سخنگوی اشتون: برای مذاکره با ایران در اسرع وقت، آمادگی کامل داریمسخنگوی کاترین اشتون، نماینده کشورهای ۱+۵ در مذاکرات هسته‌ای با ایران برای از سر گیری مذاکرات هسته‌ای با ایران در اسرع وقت اعلام آمادگی کرد.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، «مایکل مان» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با «بی‌بی‌سی» در واکنش به خبر واگذاری مسئولیت مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی به وزارت امور خارجه، گفت آنها از این تصمیم آگاه شده‌اند و آمادگی کامل دارند مذاکرات هسته‌ای با ایران را «در اسرع وقت» از سر بگیرند.

امروز، پنجشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری ایران اعلام کرد مسئولیت مذاکرات هسته‌ای ایران به وزارت خارجه این کشور محول شده است.

پیش از این، شورای عالی امنیت ملی مسئولیت سرپرستی مذاکرات هسته‌ای را به عهده داشت.

مذاکرات کشورهای 1+5 با ایران برای حل آنچه کشورهای غربی به آن «مناقشات مربوط به برنامه هسته‌ای تهران» می‌گویند، انجام می‌شوند.

آمریکا، اسرائیل و برخی از متحدان آنها برنامه هسته‌ای ایران را به داشتن اهداف نظامی متهم کرده‌اند. آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا این ادعا را به بهانه‌ای برای وضع چندین دور تحریم‌های یکجانبه علیه تهران تبدیل کرده‌اند.

تهران ضمن رد این ادعاها تصریح کرده است به عنوان یکی از امضا کنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق غنی‌سازی اورانیوم برای مصارف صلح‌آمیز را برای خود محفوظ می‌داند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا