اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5018 مورخ:[1392-06-15 01:17:01]
 ترکمنستان جزو شرکای مهم‌ایران است/ بررسی مسائل مهم منطقه‌‌ای در عشق‌آباد
لاریجانی پیش از سفر به ترکمنستان در فرودگاه مهرآباد:

ترکمنستان جزو شرکای مهم‌ایران است/ بررسی مسائل مهم منطقه‌‌ای در عشق‌آبادرئیس مجلس با بیان اینکه میزان روابط تجاری ایران و ترکمنستان حدود ۴ میلیارد دلار است، گفت: در سفرم به ترکمنستان راهکارهای افزایش تجارت میان دو کشور، همکاری‌های پارلمانی و همچنین مسائل مهم منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز پیش از سفر به ترکمنستان در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران به بیان اهداف خود از سفر به این کشور پرداخت و اظهار داشت: ترکمنستان کشور دوست و همسایه ماست.

وی افزود: ایران و ترکمنستان دارای مرز بسیار طولانی آبی و خشکی هستند و همچنین میزان تجارتی که ما بااین کشور داریم، در سطح بالایی قرار دارد و حدود 4 میلیارد دلار است.

رئیس مجلس با تأکید براینکه ترکمنستان جزو شرکای مهم ایران است، گفت: در مسائل مختلف سیاسی و بین‌المللی میان ایران و ترکمنستان رایزنی‌های نزدیک به یکدیگر وجود دارد، رئیس جمهور ترکمنستان در مراسم تحلیف روحانی به ایران آمده بود که این موضوع نشان‌دهنده سطح روابط دوستانه دو کشور است.

به گفته وی روابط پارلمانی ایران و ترکمنستان روابط نزدیکی است و رئیس مجلس این کشور نیز پیش از این به ایران آمده بود، در این سفر تلاش می‌شود در مورد همکاری‌های تجاری دو کشور، روابط پارلمانی و همچنین مسائل مهم منطقه‌‌ای بحث و تبادل‌نظر شود.

لاریجانی در خاتمه گفت: سفرم به ترکمنستان به دعوت رئیس مجلس این کشور و همچنین در پاسخ به سفر وی به ایران است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا