اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5005 مورخ:[1392-06-14 20:10:01]
 پاپ به سران گروه ۲۰: اقدام نظامی در سوریه راه حلی عبث است

پاپ به سران گروه ۲۰: اقدام نظامی در سوریه راه حلی عبث است


رهبر کاتولیک‌های جهان در بحبوحه تشدید لفاظی‌های جنگ‌طلبانه کشورهای غربی علیه دولت سوریه در نامه‌ای خطاب به گروه 20 خاطرنشان کرده اقدام نظامی علیه دمشق، راه حلی عبث است.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس رهبر کاتولیک‌های جهان در نامه‌ای خطاب به سران گروه 20، خاطرنشان کرده راه حل نظامی در سوریه، «اقدامی عبث» خواهد بود.

خبرگزاری رویترز گزارش داده پاپ فرانسیس در این نامه تصریح کرده «منافع یکجانبه بر اوضاع سوریه سایه افکنده‌اند و مانع از پیگیری راه حل‌هایی شده‌اند که می‌توانستند از قتل‌عام‌های بی معنا جلوگیری کنند.»

اشاره رهبر کاتولیک‌های جهان به لفاظی‌های جنگ‌طلبانه‌ای است که کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا در هفته‌های گذشته با طرح ادعاهایی درباره حمله شیمیایی در منطقه غوطه شرقی سوریه علیه دولت آن کشور به راه انداخته‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا