اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4968 مورخ:[1392-06-12 09:49:01]
 قیمتی برای تندر و مگان تعیین نمی‌کنیم/تغییر زمان برگزاری جلسات شورا
رئیس شورای رقابت مطرح کرد

قیمتی برای تندر و مگان تعیین نمی‌کنیم/تغییر زمان برگزاری جلسات شورارئیس شورای رقابت با بیان اینکه خودروسازان، اطلاعات لازم برای تعیین نرخ تورم تندر و مگان را ارائه نکردند، گفت: شورای رقابت قیمت این خودروها را تعیین نمی‌کند بلکه فقط نرخ تورم آنها بر اساس میانگین وزنی، هفته آینده نهایی می‌شود.

به گزارش نجبا ,جمشید پژویان در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه خودروسازان اطلاعات لازم برای تعیین نرخ تورم تندر و مگان را ارائه نکردند، اظهار داشت: نرخ تورم بخشی این خودروها بر اساس میانگین وزنی با همکاری کارشناسان شورای رقابت و بانک مرکزی تعیین شد.

وی با بیان اینکه در جلسه هفته آینده شورای رقابت در مورد نرخ نهایی تورم تندر و مگان تصمیم‌گیری می‌شود، تصریح کرد: شورای رقابت وظیفه‌اش در مورد تدوین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودروها را انجام داده و نرخ تورم بیش از 90 درصد خودروهای داخلی مشخص شده است.

پژویان توضیح داد: شورای رقابت برای تعیین پارامترهایی که قانوناً باید توسط دستگاه‌های رسمی مانند بانک مرکزی و سازمان استاندارد تعیین شوند، به این دستگاه‌ها کمک می‌کند تا این کار سریعتر انجام شود.

وی با بیان اینکه شورای رقابت هنوز ورودی به بحث تعیین نرخ تورم خودروهای خارجی نداشته است، گفت: این نوع خودروها یک تا دو درصد خودروهای مصرفی را شامل می‌شوند و به همین دلیل خودروهای داخلی برای ما اولویت دارند.

پژویان در ادامه با اشاره به تغییر زمان برگزاری جلسات شورای رقابت از روزهای یکشنبه به چهارشنبه، گفت: به دلیل اشتغال برخی از اعضای شورا در برخی پست‌های قانونی، زمان برگزاری جلسات را به روزهای چهارشنبه ساعت 2 بعدازظهر تغییر دادیم.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه تعداد اعضا در جلسه روز یکشنبه این هفته شورای رقابت به حد نصاب نرسید، گفت: دلیل این مسئله، مشغله برخی از اعضا بود و به همین دلیل زمان برگزاری جلسه را تغییر دادیم.

وی ادامه داد: جلسه آینده شورای رقابت در هفته بعد تشکیل خواهد شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا