اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4871 مورخ:[1392-06-04 20:35:01]
 بغداد: اجازه نمی‌دهیم از حریم هوایی ما برای حمله به سوریه استفاده شود

بغداد: اجازه نمی‌دهیم از حریم هوایی ما برای حمله به سوریه استفاده شودسخنگوی نخست‌وزیر عراق در واکنش به مواضع اخیر مقامات آمریکا و انگلیس و احتمال حمله به سوریه، گفت: عراق اجازه نمی‌دهد از حریم هوایی‌اش برای حمله به سوریه استفاده شود.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، عراق روز دوشنبه اعلام کرد اجازه نخواهد داد از حریم هوایی این کشور برای حمله به سوریه استفاده شود.

علی الموسوی سخنگوی رسانه‌ای «نوری مالکی» نخست‌وزیر عراق در این مورد به خبرگزاری فرانسه گفت: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم از حریم هوایی ما برای حمله به کشورهای همسایه استفاده شود. موضع ما در این مورد ثابت است.

وی افزود: ما مخالف اقدام نظامی هستیم و امیدواریم که راه حل سیاسی و مسالمت آمیزی برای حل بحران وجود داشته باشد، زیرا راه حل نظامی منجر به تشدید بحران می‌شود. قانون اساسی عراق اجازه نمی‌دهد خاک این کشور به مکانی برای تجاوز علیه کشور دیگر تبدیل شود.

آمریکا، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای غربی حمله شیمیایی روز چهارشنبه به حومه دمشق را به دولت سوریه نسبت داده و به این بهانه بار دیگر گزینه نظامی را مطرح کرده‌اند. این در حالی است که دولت سوریه این اتهام را رد کرده و دیشب هم مجوز اعزام کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل به غوطه شرقی را صادر کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا