اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4840 مورخ:[1392-06-02 22:16:01]
استقلال - راه‌آهن جدال تاکتیکی قلعه‌نویی و ابراهیم‌زاده/ محسن ترکی وارد می‌شود
هفته ششم لیگ برتر فوتبال

استقلال - راه‌آهن جدال تاکتیکی قلعه‌نویی و ابراهیم‌زاده/ محسن ترکی وارد می‌شوددر آخرین دیدار هفته ششم لیگ برتر استقلال میزبان تیم راه‌آهن است و داور این دیدار هم برای اولین مرتبه در لیگ برتر سیزدهم قضاوت می‌کند.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین دیدار هفته ششم لیگ برتر روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و راه آهن سورینت برگزار می‌شود. البته صحبت‌هایی مبنی بر تغییر زمان این بازی مطرح شده و قرار است امروز سازمان لیگ در مورد این مسئله تصمیم گیری کند.

استقلالی‌ها دوست داشتند این دیدار یک روز دیرتر برگزار می‌شد تا خستگی دیدار سنگین آسیایی با بوریرام تایلند از تن آبی‌پوشان بیرون می‌آمد. شاید امروز خواسته استقلالی‌ها اجابت شود.

در دیدار فردا آبی‌پوشان احتمالا هاشم بیک‌زاده و آندرانیک تیموریان را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهند داشت.

به این ترتیب امیرقلعه نویی در میانه میدان و جناح چپ دستش خالی‌تر از قبل است. البته شاید او ترکیب استقلال را در این بازی دگرگون کند. زیرا اصلا از بازی تیمش مقابل بوریرام راضی نبود.

استقلال اگر دوست دارد همچنان در صدر جدول ( بدون کسر امتیاز) و یا رده دوم (با احتساب کسر یک امتیاز کمیته انضباطی) بماند باید سه امتیاز را از راه‌آهن بگیرد.

شاگردان منصور ابراهیم‌زاده در این فصل فقط یک پیروزی به دست آورده‌اند این آمار قابل قبولی برای تیمی که هیچ دغدغه‌ای از نظر مالی و امکاناتی ندارد نیست. به خصوص اینکه در این تیم مربی با تجربه و با دانشی مثل منصور ابراهیم‌زاده حضور دارد.

دیدار دو تیم نبرد اندیشه‌های تاکتیکی دو مربی است. ابراهیم‌زاده و قلعه‌نویی به خوبی به تفکرات فوتبالی هم آشنا هستند. البته از نظر بازیکن،  برتری با استقلال است.

در تیم راه آهن حضور سید امین منوچهری، وحید طالب‌لو، پیروز قربانی و فرزاد آشوبی چهار بازیکن سابق استقلال بر جذابیت‌های این بازی اضافه می‌کند. منوچهری که حضوری ناموفق در استقلال داشت می‌خواهد توانایی‌های فنی‌اش را در خط حمله به رخ استقلال و امیر قلعه‌نویی بکشد و وحید طالب‌لو هم انگیز‌های بسیاری دارد تا نشان بدهد از مهدی رحمتی؛ بهترین دروازه‌بان ایران چیزی کم ندارد.

آشوبی بی‌حاشیه از استقلال جدا شد و خیلی مسئله‌ای با این تیم ندارد اما نبرد پیروز قربانی با فرهاد مجیدی هم می‌تواند در میدان دیدنی باشد.

استقلال در این فصل هنوز مساوی نداشته است و روز یکشنبه هم به دنبال پنجمین برد خود است در حالیکه راه آهن در این فصل دو مساوی و دو باخت دارد. شاگردان ابراهیم‌زاده شاید در ابتدا برای نباختن بازی می‌کنند و نیم نگاهی هم به برد در این دیدار خواهند داشت. خستگی بازیکنان استقلال بهترین فرصت برای بازیکنان راه آهن است تا بتوانند دومین بردشان را به دست بیاورد مگر آنکه این تیم جسارت کافی را برای پیروز شدن نداشته باشد.

این مسابقه یک چهره ویژه هم دارد. محسن ترکی داوری که برای اولین مرتبه در لیگ برتر قضاوت می‌کند. ترکی در این فصل به دلیل اینکه در تست آمادگی جسمانی پیش از فصل به دلیل مصدومیت شرکت نکرده بود در هفته‌های قبل مجوز قضاوت نداشت و بعد از قبولی در آزمون مجدد این مجوز را به دست آورده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا