اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4813 مورخ:[1392-05-30 15:55:01]
سرکوب یهودیان در اسرائیل+تصاویر

سرکوب یهودیان در اسرائیل+تصاویر

اعتراض یهودیان ضد صهیونیست در اسرائیل نسبت به ساخت و ساز در قبرستان باستانی در نزدیک قدس با سرکوب شدید معترضان مواجه ‌شد.

به گزارش نجبا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، هفته گذشته شاهد اعتراض چند هزار نفری یهودیان ضد صهیونیست در سرزمین های اشغالی بودیم که نسبت به ساخت و ساز در منطقه ای که در نزدیکی شهر قدس واقع شده معترض بودند. خبرنگار ما در تماس با یکی از اعضای حاضر در این اعتراض ها جزئیات این ماجرا را جویا شد.
 
وی در این خصوص گفت: یهودیان ارتودوکس ضد صهیونیست تظاهرات متعددی را در اعتراض به ساخت سازهای جدید در قبرستانی در شهری نزدیک قدس برگزار کرده اند که این مخالفت ها برای برخی از معترضین پایانی خونباری را به همراه داشته است. ساخت 1000 واحد مسکونی در محلی که قبرستان باستانی یهودیان در آن قرار دارد تا کنون باعث تخریب 327 قبر شده است.
 
وی افزود: این اقدام اخیر صهیونیست ها با دفعات گذشته تفاوت می کند. قبلا مسولین «آثار باستانی» در مواردی که اقدام به ساخت و ساز در اماکنی که در محل قبرستان ها بود استخوان ها و آثار به جای مانده را به مکانی دیگر منتقل می کردند ولی در این مورد اخیر این اتفاق نیافتاده است و قبرها تخریب شده است.
 
اولین اعتراض در محل این ساخت ساز ها در تاریخ 12 آگوست صورت گرفت و حدود 3000 یهودی ارتدکس در این اعتراض شرکت کردند. بعد از این که بلدوزرها برای تخریب قبرها وارد شدند تعدادی از معترضین خود را مقابل بلدوزرها قرار دادند و تلاش کردن مانع کار شوند که پلیس ضد شورش با مشاهده اعتراض های صورت گرفته به معترضین تهاجم کرد و به صورت بی رحمانه آنها را کتک زد که در نتیجه تعدادی از معترضین به بیمارستان منتقل و 29 نفر نیز دستگیر شدند.
 
این اعتراض ها به صورت روزانه تا به امروز ادامه داشته است ولی مسولین رژیم صهیونیستی نه توجهی به خواست یهودیان معترض می کند و نه احترامی برای مقدسات یهودیان و اعتقادهای آنها قایل هستند.
 
طی این چند روز عده زیادی دستگیر و عده ای هم بر اثر جراحات وارده به بیمارستان منتقل شده اند.

 


 

 

 


منبع: ندای انقلاب

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا