اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4717 مورخ:[1392-05-28 17:50:01]
 ملت ایران کودتای ۲۸ مرداد را نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند
آلیا:

ملت ایران کودتای ۲۸ مرداد را نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کندنایب رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس با بیان اینکه مردم ایران نقش انگلیس در کودتای ۲۸ مرداد را نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند، گفت: دستاورد این کودتا تثبیت بیش از دو دهه‌ای دیکتاتوری پهلوی در کشورمان بود.

به گزارش نجبا / فاطمه آلیا نایب رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره نقش انگلیس در کودتای 28 مرداد اظهار داشت: سازمان جاسوسی اطلاعاتی انگلیس تاکنون دو کودتای بزرگ را علیه ملت بزرگ ایران طراحی کرد که هر دو در سرنوشت جامعه ما تاثیر داشته است؛ کودتای اول، کودتای ننگین سوم اسفند سال 1299 و استقرار دیکتاتوری رضاخانی و دوم کودتای خائنانه 28 مرداد 1332 در تثبیت کودتای اول و تحمیل پهلوی دوم بود که با همراهی دولت آمریکا صورت گرفت.

آلیا با بیان اینکه مدعیان دروغین دموکراسی و آزادی برای ادامه سلطه بر منابع و منافع ملت مظلوم ایران، دولت قانونی را ساقط و دیکتاتوری شوم و ضدمردمی پهلوی را تثبیت کردند، افزود: آنها آمده بودند تا در صورت شکست طرح اولیه با حمله نظامی آب رفته را به جوی بازگردانند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با یادآوری اینکه هنوز این نکته از حافظه تاریخی ملت ما محو نشده که رسانه دروغ‌پرداز رژیم سلطنتی انگلیس که در فتنه 88 رمز آشوب را «تقلب» عنوان و در سال 32 نیز رمزِ «کودتا» را مطرح کرد، اظهار داشت: نظامیان و چماقداران وفادار به سلطنت شاه با رهبری افسران آمریکایی-انگلیسی بعد از 28 مرداد،  دموکراسی و آزادی و حقوق بشر را به روش خود تفسیر کردند.

وی با اشاره به تلاش رسانه‌های انگلیس برای کتمان نقش خود در کودتای علیه دولت قانونی ایران تصریح کرد:  دستاورد این کودتا تثبیت بیش از دو دهه دیکتاتوری پهلوی در کشورمان بود.

آلیا با یادآوری این ظلم تاریخی و خسارت مادی و معنوی آن برای ملت ایران افزود: مردم ایران اسلامی خاطره شکنجه‌ها، کشتارها و عقب‌ماندگی‌هایی را که به واسطه این کودتای ننگین بر آن تحمیل شد را «نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند» و می‌دانند که این انگلیس همان انگلیس و این آمریکا همان آمریکاست و دعوی حقوق بشر و آزادی بیان یک دروغ است؛ همانطور که جنایات این روزهای این کشورها در در سوریه، لبنان، مصر، فلسطین و بحرین است  سند رسوایی ادعاهای پوچ مدعیان حقوق بشر است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا