اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4644 مورخ:[1392-05-26 19:30:01]
 رئیس جمهور بر انتصاب افرادی که محل بحث هستند پافشاری نکند
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

رئیس جمهور بر انتصاب افرادی که محل بحث هستند پافشاری نکندنایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط وزرایی که مجددا معرفی می شوند از خطوط قرمز مجلس فراتر باشد مجلس برای هرچند بار که باشد رای عدم اعتماد خواهد داد.

به گزارش نجبا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، محمد کوثری اظهار داشت: مجلس به تمام وزرای پیشنهادی با کمال دقت و در نظر گرفتن مسائل کارشناسی و عملکردی و صلاحیتی رای اعتماد داد و یا وزیری را برای رسیدن به مدیریت یک وزارت خانه تایید نکرد.

کوثری گفت: بنا براین باید دولت با در نظر گرفتن شرایط و خطوط قرمز مجلس نسبت به معرفی وزرای جدید برای سه وزارت خانه باقی مانده اقدام کند. به این دلیل که رسیدگی های مجلس اتفاقی نیست و بر اساس یک وعیار مشخص انجام شده است.

وی افزود: به همین دلیل بدیهی است که اگر کسانی معرفی شوند که با معیارها همخوانی نداشته باشند مجلس برای هرچند بار هم که باشد به وزرا رای نخواهد داد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: این اتفاق در دوره رئیس جمهوری آقای احمدی نژاد هم افتاده است و مجلس بار اول به چهر وزیر رای اعتماد نداد و برای یک وزیر هم برای چندمین بار فرد جدید معرفی شد.

کوثری در خصوص انتصاب افرادی که از مجلس رای اعتماد نگرفته اند به مناسبی در همین سطوح در دولت، اظهار داشت: رئیس جمهور برای برگزیدن بعضی افراد به سمت های مختلف در داخل دولت اختیار تام داد اما چه خوب است که به جای پافشاری بر گزینه هایی که محل بحث است افراد دیگری منصوب شوند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا