اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4535 مورخ:[1392-05-21 05:26:01]
برگزاری اولین مسابقه بازوبند پهلوانی کشتی لوچو کشور
رئیس کشتی لوچو کشور :

برگزاری اولین مسابقه بازوبند پهلوانی کشتی لوچو کشور

دومین دوره  مسابقه بازوبند پهلوانی کشتی لوچو مازندران بدر شهرستان نور برگزار می شود.

اختصاصی نجبا / علیرضا ذاکری - به گزارش خبرنگار ما از سوادکوه ؛ محمدرضا بحرگرد نیکو رئیس کشتی لوچو کشور با اشاره به برگزاری مسابقه کشتی لوچو در منطقه بالا محل سرخ کلا شهر زیراب گفت:این مسابقه ادامه مسابقات جام رمضان بود که با وجود باران ومه وهوای سرد  شاهد کشتی زیبایی در این منطقه در روز عید فطر بودیم.

 

رئیس کشتی لوچو کشور اظهار داشت: ما اولین دوره بازوبند پهلوانی مازندران را در سال 91 در شهرستان بابل انجام دادیم.

وی افزود: در هفته دوم شهریور ماه سال جاری دومین دوره  مسابقه بازوبند پهلوانی کشتی لوچو مازندران برای شناسایی قهرمانان لوچو مازندران برای حضور در مسابقه کشوری به میزبانی مازندران در شهرستان نور برگزار می شود.

رئیس کشتی لوچو کشور اذعان داشت: با برنامه ای از قبل تعیین شده و بر اساس تقویم 4 ساله,تنظیمی  سال 91 امیدواریم شاهد برگزاری نخستین دوره مسابقات بازوبند پهلوانی لوچو کشور با حضور استانهای مختلف باشیم.

بحر گرد در ادامه گفت:قانونی در وزرات ورزش وجوانان مصوب شده که  برگزاری هرگونه مسابقات لوچو در سراسر استان باید با حفظ احترام حتما از اداره ورزش وجوانان وهیئت ورزشی روستا مجوز داشته باشند. تا ما بتوانیم به فضل الهی لوچو را به جایگاه واقعی خودش برسانیم.

وی در مورد آمادگی حضور 14 تیم در مسابقات کشوری خبر داد وافزود: در سال جاری نیز مسابقات بین المللی کشتی لوچو ولو با حضور2 تیم خارجی در مازندران برگزار خواهیم کرد

محمدرضا بحر گرد به برگزاری مسابقات کشتی لوچو در خارج از استان اشاره کرد وگفت: 10 روز قبل از ماه رمضان شاهد مسابقات لوچو در استان مرکزی بودیم ودر حال حاضر بنا به  درخواست مربی از استانهای دیگر در صدد هستیم  به این استانها مربی هم اعزام کنیم.

ایشان با اعتقاد به اینکه لوچو متعلق به همه مازندرانی هاست تصریح کرد: در این 10 ماه اخیر ضمن ثبت لوچو که با قدمت 1600 ساله هنوز در کشور ثبت نشده بود "توسط دکتر مافروزی و دوستان ما در میراث فرهنگی و گردشگری لوچو کشور ثبت شد" اگر چنانچه براساس تقویم چهار ساله پیش برود امیدوارم بتوانیم در سال 93 شاهد نخستین دوره مسابقات بین المللی کشتی لوچو در مازندران و ثبت بین المللی کشتی لوچو باشیم.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا