اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4398 مورخ:[1392-05-09 12:08:01]
 تلاش برخی برای حضور خاتمی در مراسم تحلیف با چه هدفی است؟

تلاش برخی برای حضور خاتمی در مراسم تحلیف با چه هدفی است؟

گروهکی که سابقه دهن کجی به نظام و ملت را دارند به دنبال پاک کردن نقش خاتمی در فتنه 88 هستند تا به نظام خرده بگیرند که چگونه فردی می تواند در مراسم تحلیف رئیس جمهور کشور شرکت کند اما در عین حال جزء افرادی باشد که قصد ضربه زدن به نظام را دارند.

به گزارش نجبا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا ،روز 13 مرداد مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب در مجلس برگزار می شود. در این بین دعوت از سید محمد خاتمی رئیس جمهور دوره اصلاحات - که در ایام فتنه عملکرد نامطلوبی داشته است - به این مراسم در هاله ای از ابهام قرار دارد به گونه ای که خود وی نیز از اینکه به قطع دعوت شود اطمینان ندارد.

اگرچه مخالفت با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم به جهت ریاست وی بر مجمع تشخیص مصلحت نظام کمی دشوار به نظر می رسد، اما درباره سید محمدخاتمی این موضوع کمی راحتتر است. اینکه خاتمی در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب حضور داشته باشد یا نه این روزها جزء دغدغه های اصلاح طلبان گردیده است زیرا آنها خاتمی را یکی از حامیان انتخاباتی رئیس جمهور منتخب می دانند.

اما عنوان دیگری هم به وی نسبت می دهند رئیس جمهور سابق که البته نمیتوان با اتکا به این عنوان خاتمی را در مراسم تحلیف دعوت کرد چرا با وجود حساسیت های خاصی که روی خاتمی وجود دارد و نقش وی در فتنه88 گروه خاصی اصرار دارند که او در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب حضور داشته باشد جای سوال است.

البته این گروه سابقه دهن کجی به نظام و ملت را دارند و با این کار به دنبال پاک کردن نقش خاتمی در فتنه 88 را دارند تا به نظام خرده بگیرند که چگونه فردی می تواند در مراسم تحلیف رئیس جمهور کشور شرکت کند اما در عین حال جزء افرادی باشد که قصد ضربه زدن به نظام را دارند.
 
در فتنه ۸۸ برخی غفلت، برخی کوتاهی و عده‌ای نیز خیانت کردند. بسیاری از افراد گروه اول و دوم به تدریج با روشن‌تر شدن موضوع اعلام موضع و تا حدودی جبران و مرز خود را با دشمن و جریان فتنه آشکار کردند اما کسانی که خیانت کردند هیچ راه برگشتی برای آنها نیست.

در حالی که ۴ سال از اتفاقات شوم فتنه ۸۸ می گذرد خیانتکاران تاکنون مرز خود را با دشمنان این مردم مشخص نکرده اند اما یاد آوری این موضوع ضروری است که مردم در روز ۹ دی به صورت آشکار مثلث سران فتنه را هیچ انگاشتند و در دادگاه افکار عمومی آنها را محکوم و به مردگانی سیاسی تبدیل کردند.

آنها که با معاندین نظام جمهوری اسلامی در یک صف قرار گرفتند، از ابتدا نیز به نظام جمهوری اسلامی و پایه‌های اصلی آن بی‌اعتقاد بودند، لذا با آشکار شدن چهره واقعی آنها در این فتنه، حق بازگشت به نظام را ندارند.

رفتار و عملکرد خاتمی در دوره‌های مختلف نشان داد که به حکومت بر مبنای دین و به آرای واقعی مردم اعتقادی ندارد؛ چراکه عملکرد او به عنوان رئیس دولت به اصطلاح اصلاحات همه ارزش‌های دینی و انقلابی را به چالش کشید و در سال ۸۸ نیز با همراهی دیگر سران فتنه و ضد انقلاب، آرای به حق مردم و نتیجه مطالبات عامه مردم را نپذیرفت.

سران فتنه با عملکرد خصمانه، خود را از دایره نظام خارج کردند حالا امروز آنها چگونه و با چه رویی حرف از بازگشت و شرط گذاری برای نظام می‌زنند.

بعد از شکست جریان فتنه و سران آن در جریان براندازی، یکی از مهره‌ها باید برای حفظ روحیه نیروهای پیاده نظام و استفاده از فرصت در شرایط جدید برای پروژه بازگشت ظاهری به نظام مطرح می شد چرا که سران فتنه در کمک به دشمنان نظام ذره‌ای کوتاهی نکرده بودند و با تمام توان و امکانات خود به جنگ آشکار با نظام برخواستند که هردو این نقشه ها با هوشیاری بزرگان نظام حل و فصل شد.

افرادی که خود را در کنار سران فتنه تعریف می‌کنند و با فتنه‌گران ملاقات می‌کنند، خواسته و مطالبه عموم مردم و خیانت‌های سران فتنه را نادیده گرفتند حالا با چه رویی برخی از اطرافیان آن ها خبر بازگشت وی به صحنه سیاست و حضور در مراسم های رسمی می زنند.مردم این را به خوبی می‌دانند که نقش خاتمی در فتنه ۸۸ عملا جدی‌تر از دیگر سران فتنه بود. رفتار و عملکرد خاتمی در دوره‌های مختلف نشان داد که به حکومت بر مبنای دین و به آرای واقعی مردم اعتقادی ندارد.

آقای روحانی خود عنوان کردند وامدار هیچ جریانی نیست اما این گروه خاص درصدد هستند تا با نمایش دادن افرادی همچون خاتمی در مراسم تحلیف آن را به نفع خود مصادره کنند.

بسیاری از بزرگان و مسئولین نظام اعتقاد دارند که بهتر است خاتمی در مراسم تحلیف حضور نداشته باشد تا دولت بتواند بدون حضور سایه سنگین جریانی خاص و بدون مکدر شدن خاطر مردم به وظیفه خدمت رسانی خودش بپردازد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا