اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4226 مورخ:[1392-04-31 10:11:01]
 جایزه‌ای بدون سند و پلاک/ قهرمان کشتی جهان یک سال در انتظار جایزه

جایزه‌ای بدون سند و پلاک/ قهرمان کشتی جهان یک سال در انتظار جایزه

جایزه یکی از قهرمانان کشتی ایران و جهان، هنوز پس از گذشت یک سال به نامش ثبت نشده، این جایزه یک دستگاه پراید است.

به گزارش نجبا و به نقل از فارس، شهریور سال گذشته با تصمیم شورای عالی ورزش شهرستان بهشهر، یک دستگاه خودروی پراید به ارزش 10 میلیون و 410 هزار تومان به بهنام احسان‌پور قهرمان مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان (تایلند-2012) اهدا شد و این عمل مورد توجه ورزش‌دوستان و ورزشکاران قرار گرفت.

از آن تاریخ حدود یک سال می‌گذرد، اما برای خودروی قهرمان نه پلاکی نصب شد و نه سندی به نامش زده شد در این فاصله، هم فرماندار بهشهر تغییر کرد و هم رئیس اداره ورزش و جوانان.

از این‌ها که بگذریم، پرداخت پول آنقدر به تاخیر افتاد که قیمت پراید به 17 میلیون رسید، عدم تخصیص بودجه‌های کافی به بخش ورزش و بدهکاری 160 میلیون تومانی‌ای که رئیس سابق اداره ورزش و جوانان برای رئیس جدید این اداره به یادگار گذاشت باعث شد تا عملاً اداره ورزش و جوانان نتواند پاسخ‌گوی مشکلات مالی باشد حتی 2 میلیون و 500 هزار تومانی را که رئیس سابق این اداره، شهریور 91 در جلسه ستاد استقبال از قهرمانان شهرستان بهشهر برای هدیه آقای احسان‌پور قول داده بود.

بالاخره با همکاری و دوندگی‌های فرمانداری، اداره ورزش و جوانان، هیئت کشتی، شهرداری‌های بهشهر و خلیل‌شهر و... مبلغ 10 میلیون تومان طی دو فقره چک 5 میلیون تومانی به آقای حقّی یکی از نمایندگان سایپا در بهشهر و طرف معامله، پرداخت شد.

بر اساس پیگیری‌های انجام‌ شده، نماینده سایپا در بهشهر، تا 20 روز پیش، مبلغ پرداختی را به حساب شرکت سایپا واریز نکرده و به همین علت هنوز خودرو به نام احسان‌پور ثبت نشد.

بخشی از پرداخت این مبلغ، زمانی اتفاق افتاد که قیمت پراید به 17 میلیون تومان رسید و اکنون نماینده سایپا درخواست مبلغِ به روز را دارد نه مبلغ قرارداد، البته مطالب گفته شده، تمام ماجرا نیست و این قصه سری دراز دارد.

بالاخره صبرِ خانواده احسان‌پور از خودرویی که خیلی نزدیک و خیلی دور از آنها است به سر آمد و مصاحبه‌ای را با یکی از خبرنگاران ورزشی انجام دادند و در بخش «خارج از گود» اخبار 20:30 از شبکه دو سیما پخش شد و در آن مصاحبه، مجری برنامه مستقیماً فرماندار و فرمانداری را زیر سوال برد.

پیرو خبر مذکور، جلسه‌ای در فرمانداری بهشهر به ریاست محمد‌تقی نورزاد فرماندار و رئیس شورای عالی ورزش شهرستان بهشهر با حضور سیدعسگری اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان، شهرام جعفری رئیس هیئت کشتی بهشهر، علی‌اصغر بذری یکی از قهرمانان کشتی ایران و جهان و... برگزار شد.

نکته نخستِ حاصل از بحث‌های جلسه مذکور این است که فرماندار بهشهر، بارها اعتباراتی را برای حل مشکلات این‌چنینی از منابع ذی‌ربط دریافت و در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار داده اما این اداره به ‌دلیل بدهی‌های فراوانی که به جام شهید هاشمی‌نژاد و نظایر آن طی دو سال گذشته داشته است، نتوانسته مشکل جایزه قهرمان کشتی را حل کند و شاید هم آن را مشکلی ناچیز دانسته است.

نکته دوم اینکه، دستگاه‌های عضو شورای ورزش شهرستان بهشهر، تعهدات مالی خود را درباره پرداخت هزینه جایزه قهرمان کشتی به ‌خوبی انجام دادند اما باید دید علت کوتاهی نماینده شرکت سایپا در تحویل پلاک و سند پراید با توجه به دریافت قرارداد اولیه چه بوده، آنگاه برای پرداخت مابه‌التفاوت مبلغ یا هر اقدام دیگری اقدام شود.

اکنون، خودروی پراید در پارکینگ منزل پدری بهنام احسان‌پور پارک شده و باید همان جا بماند تا آفتاب صبح دولتش بدمد

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا