کد خبر : 42041
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران:
شهرک‌های صنفی در مازندران ساخته می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به ضرورت ایجاد شهرک های صنفی در استان گفت که این مهم در دست پیگیری و اقدام است.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن خیریانپور روز چهارشنبه در نشست با اصناف استان افزود: در صورت احداث این شهرک، برخی از صنوفی که برای شهروندان آلودگی و آلایندگی صوتی و زیست محیطی ایجاد می کنند، در این شهرک ها مستقر می شوند.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۱۸۷ هزار واحد صنفی در قالب ۶۱۹ اتحادیه در مازندران مشغول فعالیت هستند و این خود ظرفیت بسیار بزرگی برای توسعه است.

وی اصناف را تشکلی برخواسته از بطن جامعه و انعکاس دهنده مشکلات مردم بیان کرد و افزود: با بررسی های صورت گرفته، واحدهای صنفی مازندران زمینه اشتغال بیش از ۵۹۹ هزار نفر را در استان فراهم کرده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با بیان اینکه حضور و نقش اصناف در جامعه بر کسی پوشیده نیست، گفت: اصناف در مقابله با جنگ اقتصادی که ناشی از  تحریم های ظالمانه دشمنان است، می توانند نقش بی بدیلی ایفا کنند.

خیریانپور تصریح کرد: از توان و ظرفیت اتحادیه های صنفی باید به شکل مطلوب استفاده کرد و در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات در حوزه اقتصا ی رفع می شود.

وی گفت: اصناف می توانند در امور عمومی جامعه، پیشرفت و زیباسازی فضای سبز شهری، نقش بی بدیلی ایفا کنند.

وی افزود:  فرمانداران و شهرداران باید ضمن برقراری ارتباط تنگاتنگ، از ظرفیت این قشر برای پیشبرد امور و دستیابی به اهداف مورد نظر استفاده کنند.

وی بر لزوم تشکیل منظم کمیسیون نظارت بر اصناف و تصویب موارد مهم تاکید کرد و گفت: تمامی امور مربوط به اصناف باید در این کمیسیون مطرح و تصمیم گیری شوند و دستگاه های اجرایی عضو نیز موظف به شرکت در جلسات هستند.

وی بیان کرد: تصمیمات کمیسیون نظارت باید به طور دقیق اجرا و پیگیری شود.

  • منبع: خبرگزاری ایرنا

انتهای پیام/

Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا