کد خبر : 42036
فرماندار بابل:
تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها ممنوع است

فرماندار بابل با انتقاد از تعطیلی خودسرانه برخی از خبازی‌ها در روزهای اخیر گفت: ایجاد صف‌های عریض و طویل در نانوایی‌ها نتیجه تعطیلی خودسرانه برخی از خبازان شهرستان و عدم نظارت کافی بر عملکرد این دسته از نانوایی‌ها است.

به گزارش مازند اصناف؛ قاسم عزیززاده گرجی با انتقاد صریح از تعطیلی خودسرانه برخی از خبازی‌ها در روزهای اخیر اظهار کرد: ایجاد صف‌های عریض و طویل در نانوایی‌ها نتیجه تعطیلی خودسرانه برخی از خبازان شهرستان و عدم نظارت کافی بر عملکرد این دسته از نانوایی‌ها است.

وی تاکید کرد: حق طبیعی شهروندان است که نان با کیفیت را بر سر سفره خانواده ببرند و ایجاد صف‌های طولانی به واسطه عدم رعایت ساعات کار و تعطیلی برخی از نانوایی‌های متخلف، موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم خواهد آورد؛ بنابراین دستگاه‌های نظارتی وظیفه دارند با دقت بیشتر و نظارت کمی تر و با کیفیت تر بر عملکرد خبازی‌ها ضمن ارائه گزارش روزانه به فرمانداری از ضایع شدن حقوق شهروندان جلوگیری کنند.

عزیززاده گرجی با اعلام اینکه بسیاری از نانواهای شهرستان انسان‌های شریفی هستند، افزود: هر خبازی که به تعطیلی خودسرانه مبادرت ورزد بایستی روزانه ۳کیسه از سهمیه وی کسر و به خبازی همجوار داده تا مایه عبرت سایر خبازان متخلف شود.

وی با انتقاد از عدم اجرایی شدن مصوبات جلسه قبلی شورای آرد و نان گفت: در صورت اجرایی نشدن مصوبات شورای آرد و نان، تشکیل جلسات بعدی معنایی نخواهد داشت و در صورت مشاهده چنین مواردی راساً با هماهنگی دستگاه قضایی اقدام قانونی در راستای تنبیه متخلفان را اجرایی خواهیم کرد.

فرماندار بابل خطاب به بخشداران گفت: از وظایف ذاتی دهیاران پیگیری امورات محوله روستاهای تحت امر است که یکی از مهمترین وظایف محوله آنان نظارت بر عملکرد خبازی در روستای متبوع است؛ نظارت دهیاران بر خبازی‌ها یعنی کمترین هزینه با بیشترین دستاورد.

عزیززاده گرجی با اشاره به مباحثی پیرامون گران شدن قیمت نان در روزهای اخیر گفت: تا زمانی که قیمت جدید نان از سوی عالی‌ترین مقام دولت در استان مازندران به صورت قطعی اعلام نگردیده ،هیچ خبازی حق افزایش قیمت نان را ندارد و در صورت مشاهده با خباز متخلف برخورد خواهد شد.

فرماندار بابل همچنین بر نظارت دستگاه‌های نظارتی مبنی بر شناسایی و جلوگیری از خرید نان از سوی عده‌ای سودجو برای مصارف خوراک دام و طیور تاکید کرد و افزود: به منظور نظارت بیشتر بر کار خبازی‌ها، معتمدینی را در بخش‌های شش گانه و شهرهای هفتگانه این شهرستان انتخاب کردیم که با رعایت اخلاق اسلامی و خلق خوب از تخلفات احتمالی جلوگیری نمایند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا