کد خبر : 42031
استاندار مازندران:
فرمانداران نظارت مستمر از خبازی‌ها را در دستور کار قرار دهند/برخورد جدی با خبازی‌های متخلف

استاندار مازندران خطاب به فرمانداران ،گفت : مستمر موضوع آرد و نان را پیگیری و لحظه ای از نظارت بر آن غفلت نکنید. ‎

به گزارش مازند اصناف؛ سید محمودحسینی پور ،در جلسه کارگروه گندم ، آرد و نان استان با تاکید بر اینکه نان می بایست مهمترین دغدغه و اولویت فعالیت فرمانداران باشد اظهار داشت : فرمانداران بطور مستمر موضوع آرد و نان را پیگیری ولحظه ای از نظارت بر آرد و نان غفلت نکنند .

استاندار مازندران ،تاکید کرد: جلسات کارگروه آرد و نان در شهرستان ها باید با حضور شخص فرماندار برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه دستگاه های متولی تمامی فرآیند تولید آرد و حمل و مصرف آن در سطح شهرستان ها را نظارت کنند، افزود : روسای کارگروه آرد و نان شهرستان ها، باید با هرگونه تعطیلی خودسرانه واحد ها و عدم رعایت ساعت پخت نانوایان که منجر به تضییع حقوق شهروندان می شود برخورد جدی داشته باشند .

استاندار مازندران ادامه داد : ایجاد زیر ساخت های حمل و نقل استان و استفاده از ظرفیت شرکت های حمل و نقل درون سازمانی، مورد توجه باشد .

حسینی پور با بیان اینکه کاهش وزن چانه ، گرانفروشی نان ،کاهش زمان پخت ،فروش نان برای مصارف غیر انسانی و عدم نصب تابلوی ساعت کار تخلف محسوب می شود ،گفت: دستگاه های ناظر از جمله فرمانداران ، اداره کل صمت ، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل غله می بایست در این خصوص اقدام قانونی بعمل آورند .

وی تخصیص آرد فوق العاده برای تعطیلات اعیاد قربان و غدیر را با توجه به جمعیت شناور و حضور مسافران در استان از اقدامات بموقع و خوب کارگروه آرد و نان دانسته و تاکید کرد : برای تاسوعا و عاشورای حسینی در مرداد ماه هم با توجه به برگزاری مراسم های مذهبی و حضور مسافران سهمیه آرد فوق العاده اجرایی شود.

استاندار مازندران خطاب به فرمانداران تاکید کرد : فرمانداران بهمراه اعضاء کارگروه و سایر دستگاه ها بخصوص بخشداران و دهیاران با بسیج کلیه امکانات نسبت کنترل و نظارت مستمر از واحد های خبازی اهتمام جدی بعمل آورند .

انتهای پیام/

Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا