کد خبر : 42029
معاون اقتصادی استانداری مازندران اعلام کرد:
تجهیز بیش از نیمی از خبازی‌های مازندران به دستگاه کارتخوان هوشمند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با بیان اینکه چهارهزارو۷۶۰ نانوایی استان به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز می‌شوند، گفت: در راستای اجرایی کردن طرح هوشمندسازی یارانه نان در مازندران، دوهزار ۶۳۲ دستگاه کارت خوان هوشمند توسط بانک سپه نصب و راه اندازی شد. ‎

به گزارش مازند اصناف؛ حسن خیریان‌پور با اعلام اینکه چهارهزارو۷۶۰ نانوایی استان به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز می‌شوند، گفت: در راستای اجرایی کردن طرح هوشمندسازی یارانه نان در مازندران، دو هزار و ۶۳۲ دستگاه کارت خوان هوشمند توسط بانک سپه نصب و راه اندازی شد.

وی افزود :اجرای طرح کارتی شدن نان در استان توسط بانک سپه به صورت مرحله ای درحال انجام است و به زودی کلیه نانوایی‌ها به دستگاه‌های هوشمند مجهز می‌شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران درخصوص مزایای اجرایی شدن این طرح، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح کارتی شدن نان، تخلفاتی نظیر قاچاق آرد و توزیع خارج از شبکه به خاطر برداشته شدن اختلاف قیمت آرد آزاد و یارانه‌ای به شدت کاهش می‌یابد.

خیریان‌پور با بیان اینکه در این طرح نانوایان، آرد را با قیمت آزاد از کارخانه خریداری می‌کنند، تاکید کرد: با توجه به اینکه فروش نان از طریق کارت و دستگاه هوشمند انجام می‌شود، بنابراین نانوایان با توجه به تعداد و میزان فروش روزانه خود، مابه التفاوت نرخ آرد آزاد و یارانه‌ای را دریافت می‌کنند.

وی متذکر شد: دستگاه‌های کارتخوان هوشمند به سامانه بانک مرکزی متصل است و اطلاعات فروش روزانه نان به این سامانه منتقل می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران، یادآور شد: فروش نان فقط با این دستگاه‌ها امکان‌پذیر بوده و مردم می‌توانند با هر نوع کارت‌ بانکی بدون محدودیت خرید کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا