کد خبر : 42026
مدیرعامل اتحادیه شرکت تعاونی گل‌وگیاه چالوس خبر داد:
کاهش انگیزه تولید در پی لغو معافیت بیمه‌ای کارفرمایان و نبود حمایت/صادرات گل‌وگیاه سیر نزولی دارد

مدیرعامل اتحادیه شرکت تعاونی گل‌وگیاه چالوس از کاهش انگیزه تولید فعالان گل‌وگیاه در سایه نبود حمایت‌ها، لغو معافیت‌بیمه‌ای کارفرمایان و افزایش چهار برابری هزینه‌ها خبر داد و گفت: در گذشته صادرات این محصولات از رونق مطلوبی برخوردار بود، اما هم اکنون با رکود صادرات مواجه هستیم.

به گزارش مازند اصناف؛ شاهرخ اقبالی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد:  180 تولیدکننده گل‌وگیاه در شهرستان چالوس وجود دارند که نزدیک به 100 واحد در حال حاضر فعال هستند.

وی افزود: تورم فعلی بازار در کنار افزایش هزینه تولید، موجب کاهش رغبت تولیدکنندگان این حوزه شده است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت تعاونی گل‌وگیاه چالوس، خاطرنشان کرد: از سویی دیگر فروش محصولات نیز به نسبت سالیان گذشته به شدت کاهش پیدا کرده است.

اقبالی‌فر از افزایش 4 برابری هزینه تولید فعالان تولید گل‌وگیاه نسبت به سالیان اخیر خبر داد و گفت: معمولا تکثیر ما بذری نیست و عمدتا قلمی است که در کنار واردات کشور ما توان تولید آن را نیز دارد.

وی تصریح کرد: در گذشته صادرات این محصولات از رونق مطلوبی برخوردار بود، اما هم اکنون با رکود صادرات مواجه هستیم.

مدیرعامل اتحادیه شرکت تعاونی گل‌وگیاه چالوس، ادامه داد: کشورهای عربی و ارمنستان از مشتریان خوب تولیدت گل‌وگیاه فعالان این حوزه در شهرستان چالوس بودند که اکنون میزان صادرات به حداقل خود طی سالیان اخیر رسیده است.

اقبالی‌فر بیان کرد: تولیدکننده نیاز به حمایت دارد و وقتی حمایت چه در سطح شهرستانی و چه در سطح استانی به خوبی صورت نگیرد، تولیدکننده ناچاز دلسرد می‌شود و انگیزه خود را از دست می‌دهد.

وی عنوان کرد: بیشترین نیاز ما به حمایت ارگان‌های دولتی از تولیدکنندگان بر می‌گردد و اگز از این طریق مورد حمایت قرار بگیریم، قطعا شاهد رونق تولید و حتی صادرات خواهیم بود.

مدیرعامل اتحادیه شرکت تعاونی گل‌وگیاه چالوس، تاکید کرد: در حال حاضر، بیمه به بزرگ‌ترین مشکل فعالان این حوزه مبدل شده است و متاسفانه معافیت بیمه‌ای کارفرمایان حوزه گل‌وگیاه حذف شده است و اعتراضات ما چه در سطح استانی و چه در سطح ملی تا به امروز، نتیجه‌ای نداشته است.

اقبالی‌فر متذکر شد: در حالی که پیش از این و بر اساس معافیت بیمه‌ای، کارفرمایان از پرداخت حق بیمه برای تا سقف بکارگیری 5 کارگر معاف بودند، اما متاسفانه از بهمن‌ماه سال گذشته جلوی این معافیت گرفته شده است.

وی یادآور شد: با حذف معافیت بیمه‌ای از اواخر سال گذشته، حق بیمه پرداختی از سوی کارفرمایان برای هر نفر از 300 هزار تومان با رشد نزدیک 6 برابری به یک میلیون و 800 هزار تومان رسیده است.

انتهای پیام/

Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا