کد خبر : 42014
یک تولیدکننده داخلی:
گلایه از واردات بی‌رویه پارچه‎‌های چادری بی‌کیفیت در بازار

خانم شعبان‌پور تولیدکننده و کارآفرین در بحث حجاب می‌گوید: شاهد واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری در بازار هستیم پارچه‌های که از کیفیت خوبی هم برخوردار نیست و بعد از چندبار شست‌وشو کیفیت رنگش پایین می‌آید و قابل استفاده نخواهد بود.

به گزارش مازند اصناف؛ قیمت چادر دغدغه خانم‌های چادری است، این موضوع برای خانواده‌های محجبه که فرزند چادری هم داشته باشند بیشتر است در این گزارش به سراغ تولیدکننده‌ای رفتیم که در کنار اهمیت حجاب برتر به تنوع در این رشته هم اشاره می‌کند.

واردات بی‌رویه پارچه‌های چینی در بازار

خانم «سودابه شعبان‌‌پور» تولیدکننده و کارآفرین فعال در این حوزه در گفت‌وگو با فارس، می‌گوید: بسیاری از تولیدکنندگان با وجود گران‌شدن پارچه، سعی می‌کنند قیمت محصولات‌شان را ثابت کنند اما این مساله غیرممکن است؛ چرا که قیمت پارچه جهشی افزایش یافته است.

مشکل دیگر ما بحث واردات بی‌رویه پارچه‌های چینی در بازار است که از کیفیت خوبی هم برخوردار نیست و بعد از چندبار شست‌وشو کیفیت رنگش پایین می‌آید و قابل استفاده نخواهد بود.

این تولیدکننده اضافه می‌کند: تصور کنید یک خانم برای خرید چادر به‌دلیل پایین بودن کیفیت، مجبور می‌شود، دو بار خرید کند که در این زمینه باید حمایت از سوی دولت صورت گیرد.

شعبان‌پور با بیان اینکه هفت سال است در زمینه حجاب فعال هستم، تصریح می‌کند: معمولا برای خرید پارچه خیلی جست‌وجو می‌کنم که یک روز قیمت پایین پارچه چادری نظرم را به خود جلب کرد به همین منظور تماس گرفتم و چند نمونه کار خواستم که در صورت تایید کیفیت سفارش را بیشتر خواهم کرد؛ چون روی کیفیت پارچه خیلی حساس هستم و نمی‌خواهم خانواده مجدد متحمل هزینه چندبرابر شود.

وقتی پارچه‌هایی که سفارش دادم به دستم رسید باور کنید وقتی نگاه کردم کیفیت پارچه از زمین تا آسمان فرق می‌کرد و پارچه چینی بود و خیلی جنس خوبی نداشت.

مشتریان ثابت دارم حتی یک چادر را بالای ۵ سال هم استفاده می‌کنند؛ به این دلیل که همواره سعی می‌کنم جنسی که بفروشم که از کیفیت خوبی برخوردار باشد و جلوی مشتریان شرمنده نباشم.

شعبان‌پور یادآور شد: در بحث طراحی حجاب هم از همان ۷ سال گذشته شروع کردم و در این زمینه مانتوهای حجاب تولید و از صفر تا صد کار را تهیه می‌کنم.

گرانی حریف علاقه‌ام به تولید نشد

البته در این راه خیلی تلاش کردم به استان‌های دیگر که در این زمینه روی آوردند سفر کردم در کنارش هم خیلی وقت گذاشتم.

وی اضافه می‌کند: از اینکه برخی محصولات مرتبط با حجاب هیچ جذابیتی نداشت به این سمت روی آوردم و اکنون نه تنها خانم‌هایی را می‌بینم که اهل حجاب بودند باز مشتریان پروپا قرص ما هستند بلکه خانم‌هایی که زیاد اهل حجاب نیستند هم از اینکه مانتوهای حجاب می‌پوشند، لذت می‌برند که البته برای موفقیت‌های بیشتر در این زمینه نیاز به فرهنگ‌سازی است.

خیلی چیزها را تحمل کردم؛ چرا که عشق در کارم داشتم و دوست داشتم این فرهنگ را جا بیندازم ولی جذابیت و لذتش این بود بالاخره‌ توانستم کاری را انجام دهم که مقاومت کردم و روی کارم ایستادم و زحمات من بی‌نتیجه نماند.

تولیدکننده و کارآفرین اظهار می‌کند: با سبک کارهای که تولید و عرضه می‌کنیم، خانم‌هایی که خرید می‌کنند هم خوشحال هستنند و با خوشحالی آنها من هم خوشحال می‌شوم چرا که به کارم عشق می‌ورزم.

شعبان‌پور می‌گوید: موضوع دیگر این اینکه باید جلوی تولیدات مانتوهایی که باب شده را بگیرند به اسم دلیل که  جامعه را به سمت خود می‌کشانند اما موضوع مهم اینکه مسؤولان جامعه بدانند با نگاه سلبی هیچ چیزی شکل نمی‌گیرد.

طی این سال‌ها به‌دلیل گرانی پارچه می‌خواستم دست از کار بکشم اما عشق و علاقه مانع این کار شد و امیدوارم وضعیت بهتر شود تا ما هم بتوانیم  در عرصه تولید ادامه دهیم.

  • منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا