کد خبر : 41976
فرماندار بابل:
پنج واحد صنفی مخلوط کننده برنج ایرانی با خارجی در بابل پلمب شد

فرماندار بابل گفت که پنج واحد صنفی متخلفی که برنج کیفی تولید داخل را با برنج خارجی مخلوط و به نام برنج ایرانی عرضه می‌کردند ، شناسایی و محل کسب و کارشان پلمب شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ قاسم عزیز زاده گرجی  روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که این پنج واحد صنفی متخلف امروز با همکاری دستگاه های نظارتی شناسایی و اعمال قانون شدند.

وی با هشدار به افرادی که برنج ایرانی را با برنج خارجی مخلوط کرده و به نام برنج ایرانی می فروشند ، گفت : برخورد با افراد متخلف که با تخلیط برنج ایرانی و خارجی به دنبال سودجویی و خدشه دار کردن کیفیت برنج محلی می شوند، جدی و بدون تعارف خواهد بود.

فرماندار بابل با تاکید بر این که برخورد با این متخلفان خواسته اصلی بسیاری از بازاریان و تاجران برنج در بابل بوده است ، هشدار داد : بسیار مصمم هستیم با همکاری بازاریان منصف این افراد را شناسایی کنیم تا برخورد قانونی برایشان اعمال شود .

 وی با اظهار این که تشدید نظارت از سوی  دستگاه‌های نظارتی  مرتبط عرصه فعالیت  را برای این سودجویان تنگ  خواهد کرد ، گفت : با توجه به در پیش بودن فصل برداشت شالی ، نظارت ها تشدید می شود و چگونگی ورود و توزیع برنج خارجی در بابل هم رصد خواهد شد .

مخلوط کردن برنج مازندران با برنج خارجی و عرضه آن به عنوان برنج کیفی ایرانی اگر چه سابقه طولانی دارد ولی از سال گذشته به دنبال افزایش چند مرحله ای قیمت برنج داخلی شدت گرفت.

با توجه به این که بابل بزرگ ترین تولید کننده برنج مازندران و مرکز اقتصادی برنج استان به شمار می رود ، روز شنبه نشست ویژه ای به ریاست فرماندار این شهرستان برای برای برخورد با این تخلف مخلوط کردن برنج تشکیل شد که نتیجه آن شناسایی پنج واحد متخلف در یک روز بوده است.

طبق گزارش اداره صنعت ، معدن و تجارت بابل ، دستکم ۵۰ نفر در این شهرستان وارد کننده برنج هستند و پروانه برنج فروشی دارند. علاوه بر این بیشترین شالیکوبی های مازندران در شهرستان بابل فعال است.

Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا