اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4156 مورخ:[1392-04-28 13:46:01]
جبهه گيري سازمان سينمايي دستاوردي جز شرمندگي ندارد
نويسنده و منتقد سينما درپی اتفاقات اخیر خانه سینما گفت:

جبهه گيري سازمان سينمايي دستاوردي جز شرمندگي ندارد

جبهه گيري غير معقولانه سازمان سينمايي در برابر خانه سينما بعنوان يك مجموعه مردم نهاد، در آينده اي نزديك دستاوردي جز ابراز پشيماني و شرمندگي براي آنان نخواهد داشت.

 

به گزارش نجبا و به نقل از  بلاغ از ساری،نويسنده و منتقد سينما گفت: آنچه در چند سال گذشته تا كنون بر خانه سينما گذشته است ،نوعي عقده گشايي سليقه اي و كاملا شخصي از سوي مديران سينمايي است كه در چند سال اخير با پرداختن به حواشي، ماجراجويي و ايجاد شكاف عميق ميان صنوف، هزينه سنگيني را بر بدنه سينماي ايران وارد نموده و  پويايي آن را به قهقهرا كشانده اند.

عليرضا سعيدي كياسري اظهار داشت: ظاهرا آنچه از گفتار و رفتار متوليان فعلي سينماي كشور بر مي آيد آنها نيز علاقه مندند بيشتر امور را در كنترل خودشان داشته باشند.اما حقيقت آن است كه تقويت نهادهاي مدني زمينه رشد و ارتقاء كمي و كيفي سينماي ايران را در دراز مدت رقم خواهد زد. 
 
اين منتقد سينما تصريح كرد: سياه نمايي گذشته ، اتهام سياسي كاري براي نهادي مدني چون خانه سينما و مظلوم نمايي در برابر افكارعمومي دستاويز نخ نما شده مديران سازمان سينمايي در برابر افكار عمومي است.
 
سعيدي كياسري با تامل برانگيز دانستن ايجاد فضاي ناامن در عرصه فعاليت هاي حرفه اي از سوي مديران سازمان سينمايي افزود: انحلال غير موجه خانه سينما در آغاز دولت دهم و اكنون نيز پلمپ اين مركز مهم و تاثيرگذار بعنوان نهادي مستقل و مردم نهاد در پايان كار دولت،چه پيامي جز عدم رويكرد مثبت متوليان فرهنگ و هنر و مديران سينمايي كشور براي توسعه و تعميق و تعالي سينماي مستقل، انديشه ورز و تفكر محور ايران مي تواند داشته باشد؟
 
وي راه نجات سينماي ايران را ايجاد و تقويت نهادهاي مدني قانونمند دانست و خاطرنشان كرد: بحران فرهنگي و اقتصادي زماني از سينماي ايران فاصله مي گيرد كه مديران دولتي به فعاليت نهادهاي مدني اعتقاد داشته باشند، به عبارت ديگر مديران دولتي بايد به اين باور برسند كه براي رشد و تعالي سينماي ايران، تشكل هاي مدني را در كنار خود احساس كنند نه در برابر خود.  
 
اين فيلمنامه نويس گفت:خانه سينما در ميان اكثريت قريب به اتفاق اهالي سينما از جايگاه مقبول و شايسته اي برخوردار است و جبهه گيري غير معقولانه سازمان سينمايي در برابر خانه سينما بعنوان يك مجموعه مردم نهاد، در آينده اي نزديك دستاوردي جز ابراز پشيماني و شرمندگي براي آنان نخواهد داشت.
 
وي افزود: بر خلاف عملكرد مديران فرهنگي و سينمايي دولت دهم، رويكرد دولت تدبير و اميد و به ويژه رييس جمهور منتخب، ارزش گذاري و تقويت تشكل هاي غير دولتي مستقل و صنفي در عرصه فعاليتهاي فرهنگي و هنري با محوريت دولت فرهنگي و فرهنگ غير دولتي است كه چشم انداز روشني را براي سينماي افتخار آفرين ايران ترسيم مي كند.

 

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا