اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41540 مورخ:[1400-09-13 16:25:01]
توان صادرات مرغ از مازندران وجود دارد
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران:

توان صادرات مرغ از مازندران وجود دارد

حسن زاده، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با اشاره به اینکه استان ۱۱ درصد تولید مرغ کشور را عهده دارد، گفت: قادر به صادرات ۱۵ درصد از تولیدات هستیم.

به گزارش مازند اصناف؛ عطاء الله حسن زاده در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: متاسفانه وقتی تولید و تشکل ها در سیاست گذاری ها دخیل نباشند شاهد بروز مشکلاتی شبیه بازار مرغ هستیم.

وی افزود: ما شرایط را پیش بینی می کنیم و پیشنهاداتی برای رفع آن داریم ولی در تصمیم گیری و سیاست گذاری ها این پیشنهادات مورد توجه قرار نمی گیرد و با آنکه ۶۰ سال مرغداری وارد صنعت شده است هنوز به تشکل ها اعتماد نکردیم.

وی ادامه داد: تشکل های نقش کلیدی در تصمیمات ندارند و فقط از آنان برای حضور در جلسات بهره گرفته می شود.

حسن زاده یادآور شد: شان تولیدکننده این نیست که امروز دچار چنین مشکلات و مسائلی شود و امروز ۴۰ درصد سرمایه صنعت مرغداری در خواب به سر می برد در حالی که می توانیم ۱۵ درصد صادرات منطقه را داشته باشیم.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با بیان اینکه برنامه ها باید تکمیل شود، افزود: تولیدکننده به رغم سرمایه گذاری دارای مشکلات زیادی است و در حال حاضر بازار داخلی با نوساناتی روبرو است.

وی ادامه داد: هنوز نتوانستیم برنامه ریزی شش ماهه ای برای تولید داشته باشیم و باید کارگروه برنامه ریزی تولید متشکل از بخش های مختلف از جمله تولیدکننده شکل گیرد.

به گزارش بازار، مازندران با داشتن تولید ۲۵۰ هزار تن ۱۱ درصد تولید مرغ کشور را داراست.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا