اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41539 مورخ:[1400-09-13 16:24:01]
اختلاف انبوه سازان و بنگاهداران برسر نرخ پارکینگ و انباری در مازندران
نایب رئیس اتحادیه املاک ساری اعلام کرد

اختلاف انبوه سازان و بنگاهداران برسر نرخ پارکینگ و انباری در مازندران

برزگر، نایب رئیس اتحادیه املاک ساری به اختلاف انبوه سازان و بنگاه داران بر سرخ تعیین نرخ پارکینگ و انباری در خرید و فروش آپارتمان در استان اشاره کرد و خواستار رفع آن شد.

به گزارش مازند اصناف؛ علیرضا برزگر در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به اینکه بین بنگاه داران و انبوه سازان در زمینه نرخ انباری و پارکینگ آپارتمان ها در خرید و فروش املاک اختلاف وجود دارد، گفت: طبق عرف قیمت انباری یک سوم و پارکینگ یک دوم نرخ آپارتمان باید محاسبه شود اما اخیرا انبوه سازان در ساری عنوان می کنند باید این نرخ کامل محاسبه شود.

وی اظهار داشت: طی چند سال اخیر نرخ مشاعات شامل انباری یک سوم قیمت هر مترمربع آپارتمان اخذ می شد و این نرخ مورد تایید ثبت و اسناد قرار گرفته است.

نایب رئیس اتحادیه املاک ساری ادامه داد: این درحالی که انبوه سازان معتقدند اگر آپارتمانی دارای 30 مترمربع پارکینگ است باید نرخ آن کامل و شبیه قیمت هر متربع آپارتمان و کامل محاسبه شود که مورد اختلاف خریداران و بنگاهداران است.

برزگر یادآور شد: محاسبه پارکینگ و انباری با نرخ کامل سبب فشار به خریدار می شود و این خواسته انبوه سازان منطقی و مورد پذیرش نیست.

وی تصریح کرد: نیمی از معاملات خرید و فروش آپارتمان و مسکن در ساری به دلیل اختلاف بر سر نحوه محاسبه نرخ پارکینگ و انباری به هم می خورد.

نایب رئیس اتحادیه املاک ساری خواستار ورود و نظارت نهادهای ناظر و متولی برای رفع این مشکل شد.

۱۳ آذر ۱۴۰۰


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا