اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41535 مورخ:[1400-09-11 14:11:01]
سقوط معاملات در بورس مازندران

سقوط معاملات در بورس مازندران

داستان روند نزولی سرمایه گذاری و معاملات در بورس مازندران سریالی شد و حجم معاملات به کانال ۱۰۰ میلیون فقره ای عقبگرد و سقوط کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ روند نزولی معاملات در بازار بورس استان در هفته جاری هم ادامه یافت و میزان داد وستد و سرمایه گذاری در تالار پرنوسان بورس مازندران به پایین ترین حد طی سال جاری رسید.

مدیر بورس منطقه ای مازندران در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه ۱۱۶ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۶۹ سهم به ارزش بیش از ۶۱۸ میلیارد ریال در بورس استان معامله شد، افزود: ارزش ریالی سهام خریداری شده ۲۰۷ میلیارد ریال بوده است.

علی جعفری ادامه داد: همچنین ارزش فروش سهام مبادله شده در بورس استان ۴۱۱ میلیارد ریال بود و در این هفته سهام شرکت های صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند، گروه بهمن، سرمایه گذاری تامین اجتماعی و بیمه دانا بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

وی با اظهار اینکه ۴۴ درصد از کل سهام مبادله شده در این هفته مربوط خرید و ۶۶ درصد مربوط به فروش سهام بوده است، افزود: شاخص قیمت نیز با ۵۳ هزار و ۹۸۹ واحد کاهش نسبت به هفته قبل به یک میلیون و ۳۴۰ هزار و ۱۱۸ واحد رسید.

گفتنی است هفته گذشته ۱۶۳ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۹۶۳ سهم به ارزش بیش از هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال در تالار بورس مازندران معامله شده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا