اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41504 مورخ:[1400-08-30 19:07:01]
 نظارت خوبی بر واردات برنج نداریم
عضو مجمع نمایندگان مازندران:

نظارت خوبی بر واردات برنج نداریم

زارعی، عضو مجمع نمایندگان مازندران نابسامانی موجود در بازار برنج را ناشی از فعالیت دلالان و واسطه ها برشمرد و گفت: نظارت خوبی بر واردات برنج نداریم.

به گزارش مازند اصناف؛ منصورعلی زارعی در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه برنج با قیمت بالا به دست مصرف کننده می رسد، میزان مصرف برنج در کشور را دو میلیون و ۹۰۰ هزار تن ذکر کرد و گفت: حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن میزان تولید برنج در کشور است.

وی افزود: متاسفانه طی سالیان متوالی نتوانستیم میزان تولید را به دلیل سیاست های غلط موجود بالا بریم و راه حل مناسب این است که بتوانیم میزان تولید را بالا بریم و امکان تحقق این هدف وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر به زهکشی اراضی شمال کشور توجه کنیم می توان تولید برنج را افزایش دهیم در حالی اکنون حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی شمال دچار غرقاب هستند و نمی توان از آن استفاده کرد.

زارعی یادآور شد: با زهکشی اراضی می توان به کشت دوم برنج پرداخت اما اکنون در استان های شمالی میزان مصرف آب برای کشت یک هکتار ۱۲ تا ۱۵ هزار مترمکعب است و در استان های جنوبی این میزان به ۴۰ هزار مترمکعب می رسد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه میزان تولید را در استان های شمالی باید افزایش دهیم، گفت: برنامه داریم تا در صورت تامین اعتبارات، مشکل تولید برنج را حل کنیم و از سوی دیگر دولت باید سیاست های واردات برنج را تنظیم کند.

وی گفت: دولت نظارت خوبی بر واردات برنج ندارد و نابسامانی در قیمت فروش برنج به دلال و واسطه ها برمی گردد.» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا