اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41503 مورخ:[1400-08-30 19:05:01]
وجود مافیای بزرگ دلالی در بخش خودرو | قیمت‌ها براساس کف بازار تعیین شود
رئیس فراکسیون کارگری مجلس:

وجود مافیای بزرگ دلالی در بخش خودرو | قیمت‌ها براساس کف بازار تعیین شود

بابایی کارنامی، رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به وجود اقتصاد دلالی مسلک، گفت: در بخش خودروسازی مافیای بزرگ و دلالی وجود دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی بابایی در گفتگو با خبرنگار بازار با انتقاد از وجود اقتصاد دلالی مسلک و دست دلال ها در حوزه های مختلف از جمله تولید اظهار داشت: اقتصاد دلالی مسلک به تولید و حوزه های مختلف کار لطمه زده است.

وی با بیان اینکه در بخش خودروسازی شاهد وجود مافیای بزرگ هستم، اظهار داشت: بین قیمت تمام شده خودرو تا مصرف کننده ۵۰۰ هزار میلیارد ریال دلالی در سال وجود دارد که هیچ دولتی قدرت مقابله با این رانت بزرگ را ندارد.

بابایی کارنامی با تاکید براینکه قیمت خودرو باید براساس کف بازار تعیین شود، افزود: این کار به نفع کارگران و مردم خواهد بود.

وی رشد فقر را از دیگر دغدغه ها بیان کرد و گفت: بیش از ۵۰ میلیون نفر از شرکای اجتماعی زیر خط فقر هستند و این درحالی که کارگران در توسعه و پیشرفت جامعه نقش مهمی را ایفا می کنند.

بابایی کارنامی به وجود ۲۰۳ تبصره قانونی برای حمایت از کارگران اشاره کرد و گفت: بسیاری از تبصره ها در کشور اجرایی نشده است و بندهای در قانون کار نیازمند اصلاح است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا