اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41492 مورخ:[1400-08-26 14:25:01]
حدود ۳۷ هزار مازندرانی در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند

حدود ۳۷ هزار مازندرانی در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند

ثبت نام حدود ۳۷ هزار مازندرانی در طرح نهضت ملی مسکن سبب شده است تا سقف سهم یک ساله این استان در کمتر از یک ماه تقریبا پر شود.

به گزارش مازند اصناف؛ سهم سالانه مازندران از طرح نهضت  ملی مسکن ساخت ۳۸ هزار خانه است که طبق اعلام اداره کل راه وشهرسازی استان تاکنون ۳۶ هزار و ۶۸۸ نفر برای خانه دار شدن از مسیر اجرای این طرح ثبت نام کرده اند.

طرح نهضت ملی مسکن اول مهر ماه امسال توسط رییس جمهوری برای اجرا به وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد. ثبت نام در این طرح هم با معرفی سامانه سامانه ملی sama.mrud.ir (ثمن) شروع شد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه ‌و شهرسازی مازندران روز چهارشنبه در باره آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن به خبرنگار ایرنا گفت : تا پایان روز کاری ۲۴ آبان ماه جاری ۳۶ هزار و ۶۸۸ متقاضی خانه در مازندران در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند.

سید عباس رهگشای این میزان استقبال از طرح را « چشمگیر » توصیف کرد و افزود : با توجه به این که سهم سالانه مازندران از این طرح ۳۸ هزار واحد است ، این سقف با نام نویسی یکهزار و ۳۱۲ نفر دیگر پر می شود و بعد از آن ثبت نام برای سهمیه سال دوم شروع خواهد شد.

وی با اعلام این که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه ملی sama.mrud.ir (ثمن) در این طرح نام‌نویسی کنند، ادامه داد : متقاضیان حداکثر تا ۱۵ آذر ماه سال جاری برای ثبت نام و قرار گرفتن در سهمیه سال اول فرصت دارند ولی باید حتما چهار شرط درج شده در سامانه را دارا باشند.

رهگشا توضیح داد : شرط اول این است که متقاضی متاهل و سرپرست خانوار باشد . شرط دوم این که دستکم سابقه پنج سال سکونت در شهری را که تقاضای ساخت خانه دارد ، داشته باشد. شرط سوم این است که فاقد مالکیت خصوصی مسکن باشد و چهارمین شرط هم این که از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در حوزه مسکن استفاده نکرده باشد.

وی با اظهار این که سهم چهارساله مازندران از نهضت ملی ساخت مسکن در مجموع ۱۵۲ هزار واحد است ، افزود : برای ساخت این تعداد خانه، سه هزار هکتار زمین نیاز است.

معاون راه و شهرسازی مازندران بیشترین آمار و استقبال ثبت نام در طرح نهضت ملی ساخت مسکن را مربوط به شهرستان بابل با هفت هزار و ۶۱۲ نفر اعلام  کرد و گفت که آمل با سه هزارو ۹۵۵ نفر و ساری با سه هزار و ۲۰۰ نفر در رده بعدی قرار دارند.

وی افزود : همچنین تاکنون ۲ هزار و ۸۹۰ نفر از بابلسر ، ۲هزار و ۴۶ نفر از بهشهر، ۶۵۵ نفر از تنکابن، ۶۲۵ نفر از جویبار، ۳۶۹ نفر از چالوس، یک‌هزار و ۱۸۴ نفر از رامسر، یک‌هزار و ۲ نفر از فریدونکنار، ۲هزار و ۹۸۷ نفر از نکا و یک‌هزار و ۱۳ نفر از نور برای خانه دار شدن از طریق این طرح  ثبت نام کردند و بقیه ثبت نام شدگان هم از دیگر شهرستان های استان هستند.

رهگشا با اعلام این که مشکل تامین زمین برای ساخت خانه در قالب نهضت ملی مسکن در شهرستان‌های ساری، آمل، بابل، نور، محمودآباد، نکا و بهشهر با پیگیری انجام شده رفع شده است، گفت: حداکثر تا یک ماه آینده یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت و ساز در قالب این طرح تامین خواهد شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا