اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41489 مورخ:[1400-08-25 20:27:01]
 دپوی ۶۰۰ هزار تن کالا در انبار بنادر مازندران
ناظر گمرکات مازندران مطرح کرد

دپوی ۶۰۰ هزار تن کالا در انبار بنادر مازندران

یوسفی منش، ناظر گمرکات مازندران گفت: بیش از ۶۰۰ هزار تن کالا در سه بندر امیرآباد، نوشهر و فریدونکنار دپو شده که باید نسبت ترخیص آن اقدام کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی یوسفی منش در گفتگو با خبرنگار بازار درباره کالاهای دپوشده اظهار داشت: بخشی از کالاهای دپو شده مربوط به سال قبل است و بیش از ۶۰۰ هزار تن کالا در سه بندر استان وجود دارد.

وی با اظهار اینکه به صورت مرتب با توجه به ظرفیت انبارها کالاها وارد و ترخیص می شود، گفت: فرآیند ترخیص کالا نیازمند ثبت سفارش، اسناد مالکیت و ارائه مجوزهای قانونی از جمله کد رهگیری بانک برای مشخص شدن ارز است.

وی دریافت کد رهگیری بانک را از جمله مشکلات فراروی برای ترخیص بانک بیان کرد و گفت: مقرر شد کالاهایی که مشکل کد رهگیری بانک دارند گمرک با دریافت دیگر مجوزها نسبت به ترخیص آن اقدام کنند.

یوسفی منش از صاحبان کالاها خواست تا نسبت به ترخیص کالاها اقدام لازم و عاجل داشته باشند، درباره فاسد شدن نهاده ها در انبارها نیز گفت: صاحبان کالاها باید در ترخیص آن تسریع داشته باشند.

وی با اشاره به ورود رئیس کل دادگستری و دادستان نسبت به ترخیص کالاها گفت: یکی از مشکلات در ترخیص کالاها بازارگاه محسوب می شود زیرا یکی از مجوزهای نهایی بازارگاه بوده و تا زمانی که مجوز نباشد نمی توان کالا را ترخیص کرد.

ناظر گمرکات مازندران گفت: مجوز در سامانه ای توسط جهاد کشاورزی صادر می شود و باید موانع فراروی رفع شود.

۲۵ آبان ۱۴۰۰


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا