اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41480 مورخ:[1400-08-24 17:40:01]
افزایش قیمت مرغ در مازندران/ قیمت بالاتر از ۳۱ هزار تومان گران‌فروشی است

افزایش قیمت مرغ در مازندران/ قیمت بالاتر از ۳۱ هزار تومان گران‌فروشی است

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: براساس تصمیم قرارگاه مرغ، قیمت مرغ مصرف‌کنندگان با قیمت ۳۱ هزار تومان عرضه می‌شود و توزیع بالاتر از این رقم گران‌فروشی است.

به گزارش مازند اصناف؛ قصه بازار پرتب و تاب و پروازی مرغ درحالی ادامه دارد که مشکلات در بازار مرغ نشان می‌دهد این قصه سر دراز دارد.

طی سال‌های اخیر تولیدکنندگان مرغ در استان مازندران با مشکلات و مسائل مختلفی دست و پنجه نرم کردند، به‌طوری‌که افزایش قیمت نهاده‌ها بار مضاعفی را بر دوش آنان تحمیل کرده است.

با اختصاص نهاده‌ها طی ماه‌های گذشته قیمت مصوب برای مرغ اعلام شد ولی بعد از مدتی شاهد صف‌های طولانی برای دریافت مرغ با قیمت مصوب آن هم در شرایط کرونایی بودیم.

امیدواریم اعلام قیمت مصوب جدید به مشکلات بازار مرغ پایان دهد و باز هم بعد از مدتی دیگر شاهد افزایش قیمت مرغ نباشیم.

مسعود احمدی حاجی معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: براساس تصمیم قرارگاه مرغ، قیمت مرغ افزایش یافت؛ به‌طوری‌که قیمت مرغ زنده درب مرغداری به ۱۹ هزار و ۶۰۰ ، مرغ کشتار با قیمت ۲۸ هزار و مرغ برای مصرف‌کنندگان با قیمت ۳۱ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ بالاتر از قیمت مصوب مشمول برخورد تعزیراتی می‌شود، افزود:  با این افزایش قیمت و اعلام قیمت مصوب برای مرغ، بهانه از دست همه گرفته شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران  بیان کرد: همچنین مرغ منجمد نیز در فروشگاه‌ها با قیمت ۲۰ هزار تومان در حال توزیع است.

این مسؤول با اعلام اینکه مشکلی از لحاظ تولید مرغ در مازندران نداریم، تصریح کرد: درست است در برهه‌ای زمان باتوجه به افزایش زمان جوجه‌ریزی، شاهد کاهش جوجه‌ریزی بودیم ولی اینگونه نبود که بتواند موجب بروز مشکلاتی در بازار شود.

احمدی‌حاجی یادآور شد: در شبانه‌روز گذشته ۲۰۰ تن مرغ به تهران و ندود ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن مصرف در داخل استان مصرف شده درحالی‌که مصرف مرغ در استان ۳۰۰ تن است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا