اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4144 مورخ:[1392-04-28 12:04:01]
تدابیر شدید امنیتی برای برپایی تظاهرات موافقان و مخالفان مرسی

تدابیر شدید امنیتی برای برپایی تظاهرات موافقان و مخالفان مرسی

در آستانه برپایی تظاهرات مخالفان و موافقان مرسی در خیابان‌های قاهره و شهرهای دیگر مصر، تدابیر شدید امنیتی در این کشور اتخاذ شده است.

به گزارش نجبا از  فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، کمیته‌های مردمی مصری برای ساماندهی تظاهرات گسترده امروز در مصر اعلام کردند ، تدابیر امنیتی خود را در ورودی ها و خروجی‌های میدان التحریر افزایش داده و سیم خاردارها و موانع آهنی را برای ممانعت از هر نوع حمله هواداران محمد مرسی به تظاهرات در دستور کار قرار داده‌اند.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی نیز تامین امنیت ایستگاه مترو سادات را در اختیار دارند و با دستگاه‌های امنیتی از ورود احتمالی مواد منفجره یا آتش زا به داخل میدان جلوگیری می‌کنند، این در حالی است که ساعاتی قبل از برپایی تظاهرات میلیونی در میدان التحریر در مصر، این میدان در آرامش به سر می‌برد و سرودهای ملی از ایستگاه اصلی این میدان به گوش می‌رسد.

یک منبع امنیتی مسئول در همین رابطه اعلام کرد که نیروهای امنیتی مصر تدابیر امنیتی را برای مقابله با تظاهرات هواداران مرسی در دستور کار قرار داده‌اند، این در حالی است که برخی زمزمه ها از تهدید شدن و محاصره احتمالی تاسیسات زیربنایی مصر از سوی تظاهرات کنندگان خبر داده است.

یک مقام امنیتی در همین راستا تصریح کرد که این طرح شامل حضور امنیتی در محوطه‌های مجلس ملی و مجلس شورا و مراکز کاری وزرا و وزرات کشور و دفتر ریاست جمهوری است و خدمات امنیتی برای تامین امنیت تمام تاسیسات مهم و حیاتی مصر نیز با هماهنگی ارتش و نیروهای مسلح انجام شده است.

این اقدامات بعد از آن انجام شد که صفوت حجازی از رهبران اخوان المسلمین در سخنانی در میدان رابعة العدویة از هواداران اخوان المسلمین خواست به سمت مراکز حیاتی مصر حمله کرده و آنها را محاصره کنند.

این مقام امنیتی تصریح کرد که طرح مذکور شامل حمایت از تشکیلات امنیتی مرکزی و راه‌اندازی خودروهای زرهی در میدان التحریر و قصر اتحادیه برای حمایت از تظاهرات کنندگان است و گروه‌های واکنش سریع نیز در بخش امنیت مرکزی مستقر خواهند شد تا در صورت بروز هر حادثه‌ای سریعا به منطقه انتقال داده شوند.

 

قرار است طرفداران مرسی با شعار" شکستن کودتا" و مخالفان وی با شعار" پیروزی و عبور" امروز به خیابانها بیایند.

 

فرماندهی ارتش مصر نسبت به هر گونه انحراف از مسیر مسالمت‌آمیز تظاهرات امروز جمعه و متوسل شدن به خشونت هشدار داد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا