اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41403 مورخ:[1400-08-03 20:34:01]
کلاهبرداری ۵۰۰ میلیاردی در قالب اجاره ویلا در شمال
فرمانده انتظامی مازندران خبر داد

کلاهبرداری ۵۰۰ میلیاردی در قالب اجاره ویلا در شمال

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری متهمی که 500 میلیارد ریال با ترفند جعل و چک بلامحل از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد و گفت: متهم در قالب اجاره دادن ویلادر فاصله زمانی مختلف به چند نفر در شهرستان چالوس، لوازم منزل را قبل از اجاره دادن به نفر بعدی سرقت می‌کرد و متواری می‌شد.

به گزارش مازند اصناف؛ مرتضی میرزایی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان و مسافران شهرستان چالوس مبنی بر کلاهبرداری از آنان، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی درباره شیوه و شگرد این کلاهبرداری، گفت: متهم  در قالب اجاره دادن ویلادر فاصله زمانی مختلف به چند نفر در شهرستان چالوس، لوازم منزل را قبل از اجاره دادن به نفر بعدی سرقت می‌کرد و متواری می‌شد که با تلاش ماموران پلیس آگاهی، این کلاهبردار حرفه‌ای در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه متهم در بازجویی‌های به‌عمل آمده به کلاهبرداری و سرقت اعتراف کرد، افزود: این کلاهبردار منازل و ویلاها را به مدت معین یک ساله از مالکان اصلی اجاره می‌کرد و  به صورت ماهیانه و هفته‌ای، همزمان به چند نفر از شهروندان و مسافران اجاره می‌داد و در فرصت مناسب با توجه به در دست داشتن کلید درب منازل، اقدام به سرقت لوازم می‌کرد.

میرزایی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم از تحویل وی به مرجع قضایی برای سیر مراحل قانونی خبر داد و افزود: با استعلام از سوابق متهم مشخص شد، نامبرده دارای سابقه ۶ فقره کلاهبرداری جعل، استفاده از سند مجعول نسبت به ۶ فقره مبایعه نامه، ۱۲ فقره چک برگشتی، سرقت اموال منزل، انتقال و فروش مال غیر، ثبت ۶ باب پلاک ثبتی وسرقت ۲ دستگاه خودرو در تهران و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی است.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی کلاهبرداری مذکور بالغ بر۵۰۰ میلیارد ریال بوده به شهروندان هشدار داد در معاملات و اجاره منازل و سایر معاملات پولی از واحدهای صنفی معتبر و دارای مجوز رسمی اقدام کنند و مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشند زیرا بسیاری از جرایم مالی از سهل‌انگاری، غفلت و ساده‌انگاری و اعتماد بیجای افراد اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا