اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41402 مورخ:[1400-08-03 20:10:01]
عقب نشینی مشتریان برنج از بازار/هر کیلو برنج مازندران به زیر 40 هزار تومان رسید
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران:

عقب نشینی مشتریان برنج از بازار/هر کیلو برنج مازندران به زیر 40 هزار تومان رسید

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران از توقف روند صعودی قیمت‌ها در بازار برنج خبر داد و گفت: در شرایط کنونی، بازار قیمت‌های بالای هفته‌های گذشته را پس زده است و تقاضا برای خرید با قیمت‌های قبلی به شدت کاهش پیدا کرده است.

به گزارش مازند اصناف؛ علی‌محمد رمضانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت قیمت انواع برنج مازندران در بازار، اظهار کرد: روند فعلی قیمت انواع برنج در بازار استان یک روند نزولی است.


وی افزود: قیمت‌ها در بنکداری‌ها و مراکز عرضه و فروش برنج به نسبت هفته‌های گذشته، پایین‌تر آمده است.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران، خاطرنشان کرد: روند صعودی قیمت برنج در بازار متوقف شده است و این توقف قیمت در خصوص برنج‌های پرمحصول، مشهودتر است.

رمضانی بیان کرد: در حالی که هر کیلو برنج طارم تا مرز 45 هزار تومان هم رفته بود، اکنون به زیر 40 هزار تومان رسیده است.


               

وی عنوان کرد: هر کیلو برنج شیرودی نیز که تا چندی پیش قیمتی حدود 32 هزار تومانی داشت، اکنون به کیلویی 28 هزار تومان رسیده است.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران، اعلام کرد: هر کیلو برنج ندا که به مرز 30 هزار تومان نیز رسیده بود، اکنون با قیمت 27 هزار تومان هم در بازار، خریدار ندارد.

رمضانی تاکید کرد: عملا در شرایط کنونی، بازار قیمت‌های بالای هفته‌های گذشته را پس زده است و تقاضا برای خرید با قیمت‌های قبلی به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: البته برداشت برنج‌های رتون نیز بر این مسئله اثرگذار بوده است و بنظر می‌رسد کاهش قیمت‌ها با ورود برنج‌های رتون، محتمل باشد.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران، متذکر شد: در حال حاضر، برنج دیگر از دست کشاورز خارج شده است و عمده کشاورزان، محصولات خود را فروخته‌اند؛ اکنون عمده برنج در اختیار دلالان و تاجران است.

رمضانی یادآور شد: کشاورزان به طور متوسط هر کیلو برنج را با قیمت 35 هزار تومان به فروش رساندند و این قیمت برای آنان رضایت‌بخش بوده است.

انتهای پیام/


» برچسب ها : , کاهش , قیمت , برنج , طارم , پرمحصول , بازار , مازندران , مشتری , کشاورز , شالیکوبی , کاهش , قیمت , برنج , طارم , پرمحصول , بازار , مازندران , مشتری , کشاورز , شالیکوبیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا