اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41384 مورخ:[1400-07-29 17:52:01]
 سالانه یک میلیون تن مرکبات از بین می رود| مازندران نیازمند استاندار بومی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

سالانه یک میلیون تن مرکبات از بین می رود| مازندران نیازمند استاندار بومی

زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کشاورزان و باغداران مازندران سه میلیون تن مرکبات تولید می کنند و یک میلیون تن به دلیل نامناسب بودن زیرساخت ها از بین می رود.

به گزارش مازند اصناف؛ منصورعلی زارعی در گفتگو با خبرنگار بازار درباره ایجاد منطقه آزاد مازندران و تعیین مناطق مشخصی گفت: بندر امیرآباد بزرگترین بندر شمال کشور به شمار می رود و با توجه به وجود بازارهای هدف و همسایه در سی آی اس، نسبت به ایجاد منطقه آزاد تلاش کرد.

وی گفت: اگر کشاورزان استان نسبت به صادرات محصولات مطمئن شوند میزان تولیدات را تا سه برابر افزایش خواهند دارد ولی وقتی سه میلیون تن مرکبات تولید می کنیم یک میلیون تن هدر می رود، رغبتی برای تولید نمی ماند.

وی ادامه داد: وقتی کشاورز سود اقتصادی کسب نمی کند رغبت برای تولید نخواهد داشت از این رو باید با قوانین نظارتی نظام مند، پرونده منطقه آزاد استان را پیش بریم.

زارعی با تاکید بر اینکه نگاه تعطیل شدن و ایجاد مانع نمی تواند به پرونده منطقه آزاد استان کمک کند خواستار ارائه راهکار از سوی محققان در این زمینه شد.

نماینده مردم ساری و میاندرود درباره وضعیت استانداری مازندران اظهار داشت: وزارت کشور از همان ابتدا نظر مجمع را برای تعیین استاندار کسب کرد و فرم هایی تعبیه شده بود و مجمع با بررسی کارشناسی تعدادی از افراد را معرفی کرد.

وی یادآور شد: مجمع نمایندگان به وزارت کشور مشورت داده است و این کار را حق خود می داند.

زارعی با بیان اینکه نظر مجمع نمایندگان روی گزینه بومی برای استانداری است، گفت: گزینه بومی نسبت به مسائل استان آشنایی دارد و بومی بودن به نظر مجمع دارای اولویت است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا