اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41353 مورخ:[1400-07-21 19:42:01]
سالانه ۲۲هزار میلیارد ریال یارانه آرد و نان به مازندران پرداخت می شود

سالانه ۲۲هزار میلیارد ریال یارانه آرد و نان به مازندران پرداخت می شود

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری مازندران میزان یارانه پرداختی دولت در بخش آرد و نان به استان را سالانه مبلغ ۲۱هزارو ۹۶۰ میلیاردریال برآورد کرد و گفت که این امر ضرورت نظارت دقیق ، مطلوب و جدی تر را بر نانوائی ها و کارخانجات آرد اجتناب ناپذیر می کند.


به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران حسن خیریانپور در جلسه کارگروه گندم ،آرد و نان استان مازندران با اشاره به این که  در حال حاضر ۱۴۱ هزار تن ذخیره گندم برای استان مازندران وجود دارد افزود: ماهانه ۳۹ هزار تن گندم در استان مصرف می شود . ‎

وی بر لزوم رعایت بهداشت فردی ، بهداشت محیط و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در نانوائی ها تأکید و بیان داشت:  با توجه به سرمایه گذاری و حمایت ویژه دولت در بخش تولید گندم ،  آرد و  در نتیجه ، برای ارتقا کیفیت نان ، رعایت ساعت کار و جلوگیری از تعطیلی خودسرانه علاوه بر تشدید بازرسی ها ، باید با متخلفان احتمالی برخورد جدی و قاطع صورت بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران بیان داشت: فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط در این خصوص باید  به نحو شایسته در این بخش ورود و اقدام کنند.

مازندران دارای پنج هزار و ٥٠٠ واحد خبازی فعال است که بنابر گزارش های رسمی تنها ١٠ درصد آنها دارای درجه کیفی یک بوده و حدود پنجاه درصد نیز حائز پایین ترین رتبه یعنی درجه چهار هستند.

برابر آمار ماهیانه ۳۰ هزار تن آرد در بین نانوایی‌های مازندران در دو قالب یارانه اول و یارانه دوم توزیع می‌شود.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا