اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41348 مورخ:[1400-07-18 22:16:01]
قیمت «طلا» کاهشی شد/ بازار معاملات همچنان در رکود
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران:

قیمت «طلا» کاهشی شد/ بازار معاملات همچنان در رکود

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران از آغاز روند کاهشی قیمت‌ها در بازار طلا طی روز جاری خبر داد و گفت: به دلیل قرار داشتن در دوران کرونا، وضعیت معیشتی نامساعد مردم در شرایط اقتصادی حال حاضر و ناتوانی وسع مردم در برابر بالا بودن قیمت‌ها موجب شده است تا دادوستد در بازار طلا با رکود همراه باشد.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت بازار طلا و سکه، اظهار کرد: در حالیکه قیمت طلا و سکه طی هفته‌های اخیر روند صعوی داشت اما آرام آرام از امروز، بازار استارت تازه خود را برای کاهش قیمت آغاز کرده است.

وی افزود: علیرغم تصور کسبه که با آغاز ماه ربیع الاول معاملات در بازار طلا رونق می‌گیرد اما این مهم تاکنون محقق نشده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف طلا و جواهر مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: به دلیل قرار داشتن در دوران کرونا، وضعیت معیشتی نامساعد مردم در شرایط اقتصادی حال حاضر و ناتوانی وسع مردم در برابر بالا بودن قیمت‌ها موجب شده است تا دادوستد در بازار طلا با رکود همراه باشد.

این فعال با سابقه صنفی در بازار طلا، با اشاره به قیمت 4 میلیون و 949 هزار تومانی هر مثقال طلا، خاطرنشان کرد: هر گرم طلا در معاملات امروز با نرخ یک میلیون و 141 هزار تومان محاسبه شد.

نصیری ادامه داد: قیمت دلار از 28 هزار تومان روزهای قبل به 27 هزار و 500 تومان طی روز جاری رسید که بر این اساس، یک افت قیمتی را در بازار طلا شاهد بودیم.

وی بیان کرد: قیمت سکه امامی به 11 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف طلا و جواهر مرکز مازندران، افزود: نیم سکه نیز در بازار امروز 6 میلیون و 140 هزار تومان و ربع سکه 3 میلیون و 630 قیمت خورد.

نصیری متذکر شد: اگر طرفین پای میز مذاکره بنشینند حتی شایعات نیز منجر به کاهش قیمت‌ها در بازار خواهد شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا