اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41300 مورخ:[1400-07-04 21:17:01]
۵۷۰ شهید اصناف استان مازندران در دوران دفاع مقدس/ اصناف پشتیبان اصلی جبهه جنگ بودند
نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندران:

۵۷۰ شهید اصناف استان مازندران در دوران دفاع مقدس/ اصناف پشتیبان اصلی جبهه جنگ بودند

نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندران، شهرستان ساری با تبریک هفته دفاع مقدس به جامعه بازار و اصناف گفت: ۵۷۰ شهید اصناف استان مازندران گویای حضور پررنگ اصناف در عرصه نبرد و دفاع از میهن اسلامی بوده است و اصناف در هشت سال دفاع مقدس نقش تاثیر گذاری در خط مقدم و پیشتیبانی جبهه ها داشتند.

به گزارش مازند اصناف؛ عباس رمدانی در گفت وگو با خبرنگارما با بیان اینکه اصناف پشتیبان اصلی جبهه ها در دوران هشت سال دفاع مقدس بودند، اظهار کرد: اصناف و بازاریان، ارزنده ترین نقش را در پشتیبانی و دفاع در هشت سال جنگ تحمیلی برای رزمندگان ایفا کردند و آن طور که باید زحمات و خدمات این عزیزان دیده نشده و لازم است این تلاش ‌ها مستندسازی شود.

وی تصریح کرد: اصناف و بازاریان در جریان جنگ تحمیلی افزون بر گذشت از جان خود، با حمایت های مالی پشتیبان جبهه ها بودند و نشان دادند در راه حفظ دین اسلام و کشور از هرگونه کمک مالی و جانی دریغ نمی کنند و بسیاری از کسبه و بازاریان در پشتیبانی و کمک رسانی به رزمندگان و حضور در عملیات های رزمی و خطوط مقدم جبهه ها نقس بسزایی را ایفا کردند و در شرایط سخت اقتصادی امروز و مواجه با تحریم ها و همه گیری کرونا باز ایستاده و به مردم خدمت می کنند.

رمدانی افزود: در دوران دفاع مقدس خط اول یا همان خط مقدم که مواجه با دشمنان بود، اصناف با گذشت از جان خود حضور داشتند و خط دوم حضور در قرارگاه ها بود و خط سوم ستادهای پشتیبانی جبهه و جنگ بودند که بیش از ۹۰ درصد این ستادهای پشتیبانی توسط اصناف اداره می‌شد و اصناف با ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی خود در پشت جبهه ها به تهیه و توزیع وسایل مورد نیاز رزمندگان اقدام می کردند و همچنین صنوف خدماتی مانند مکانیکی ، مخابرات، تراشکاری، خیاطی، آشپزی و همه و همه با هر توانی که داشتند کمک رسانی داشتند.

وی با یادآوری خاطره روزهای دفاع مقدس و حضور اصناف در جبهه ها گفت: به عنوان مثال در عملیات والفجر ۸ برای آزاد سازی فاو و عبور از اروند رود می بایست بسیم های غواصان ضد آب میشد که با کمک اتحادیه مخابرات تمامی بسیم ها تهیه شد و عملیات انجام گرفت.

نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندران افزود: اصناف جدا از بخشش جان در حوزه تهیه و ارسال کاروان های تدارکات، پشتیبانی فنی و سازندگی از جبهه‌های حق علیه باطل بسیار پر رنگ ظاهر و خوش درخشیدند.

رمدانی تصریح کرد: اصناف نه تنها در دوران دفاع مقدس بلکه بعد از اتمام جنگ اولین کسانی بودند که برای بازسازی مناطق جنگی پیش قدم شدند و اصناف استان مازندران مسئولیت بازسازی شهرستان سوسنگرد را برعهده داشتند و بیش از ۷۰ درصد بازسازی این منطقه توسط اصناف و بازاریان این استان انجام شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا