اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41251 مورخ:[1400-06-22 13:42:01]
تولید یک میلیون و 500 هزار تن برنج در مازندران

تولید یک میلیون و 500 هزار تن برنج در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به تولید خوب محصول برنج امسال مازندران گفت: تولید امسال مازندران یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تن شلتوک در کشت اول که با احتساب کشت دوم و نشای مجدد به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن می‌رسد.

به گزارش مازند اصناف؛ عزیزالله شهیدی‌فر امروز درباره آخرین وضعیت برداشت برنج در مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد محصول برنج از شالیزارهای مازندران البته به‌جز برخی مناطق کوهستانی که با تاخیر نشاکاری کردند، عملیات برداشت برنج انجام شده است.

وی با اشاره به تولید خوب محصول برنج امسال مازندران، افزود: تولید امسال مازندران یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تن شلتوک در کشت اول که با احتساب کشت دوم و نشای مجدد به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن می‌رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به پیشی گرفتن تولید ارقام پرمحصول برنج در مازندران، بیان کرد: در مجموع امسال سال خوبی برای تولید برنج بود و افزایش قیمت برنج نیز درست در زمانی اتفاق افتاده که برنج دست کشاورزان است و هنوز به دست واسطه‌ها نرسیده است.

این مسؤول با بیان اینکه طی دو سال گذشته با توجه به افزایش قیمت برنج در زمان برداشت سود عاید کشاورزان می‌شود، یادآور شد: البته قبل از این سال‌ها چنین اتفاقی نمی‌افتاد و سود کمتر عاید کشاورزان می‌شد.

شهیدی‌فر بیان کرد: در حال حاضر برنج بیشتر در شالیکوبی‌ها عرضه شده و قیمت برنج درجه یک طارم حدود ۳۵ هزار تومان است.

وی با اشاره به قیمت مناسب برنج در بازار مازندران، افزود: با توجه به فرازونشیب‌هایی که بازار برنج طی سال‌های اخیر با آن مواجه شده می‌توان گفت برنج از قیمت مناسبی در بازار مازندران نسبت به سال‌های قبل برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: اما موضوع مهمی که شالیکاران باید به آن توجه کنند این بوده برای اینکه پایداری قیمت برنج حفظ شود عرضه برنج را در بازار متوقف نکنند.

این مسؤول با تاکید بر اینکه روند عرضه برنج باید در بازار تداوم یابد، خاطرنشان کرد: نباید روند عرضه برنج به بازار متوقف شود تا شاهد بروز مشکلی نباشیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا