اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41238 مورخ:[1400-06-18 13:22:01]
حدود ۲هزار و ۵۰۰میلیارد ریال سهام در بورس مازندران معامله شد

حدود ۲هزار و ۵۰۰میلیارد ریال سهام در بورس مازندران معامله شد

بورس منطقه‌ای مازندران در دومین هفته از آغاز به رسمی کابینه دولت سیزدهم در شهریور امسال ۲۷۷میلیون و ۵۲۸هزارو ۱۲۲واحد به ارزش ۲هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال سهام در بورس مازندران معامله شد.

به گزارش مازند اصناف؛ در هفته منتهی به چهارشنبه  هفدهم شهریور ماه و طی پنج روز معاملاتی در مجموع ۵۶درصد از کل سهام مبادله شده در این هفته مربوط به خرید و۴۴ درصد مربوط به سبد فروش بوده است که در کل ارزش ریالی سهام خریداری شده یکهزارو ۳۸۹ میلیارد ریال و ارزش فروش سهام یکهزار و ۹۶میلیارد ریال بود.

بررسی مقایسه ای از وضعیت معامله خرید و فروش این هفته سهام داران در بورس مازندران نسبت به هفته گذشته نشان می دهد که خرید این هفته ۱۳درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافت و در عوض به همین میزان فروش سهام این هفته افزایش داشته است.یعنی در هفته منتهی به چهارشنبه  دهم شهریور ماه در مجموع تعداد ۳۸۶میلیون  و ۱۳۳هزار سهم  در بازار سرمایه مازندران داد و ستد شد .

در هفته جاری سهام شرکت های صندوق سرمایه گذاری بانک ملت،ایران خودرو ،سایپا ،ملی صنایع ملی مس ایران  و پالایش نفت بندر عباس  بیشترین ارزش معاملات در بورس منطقه ای مازندران را به خود اختصاص دادند.

شاخص قیمت نیز با پنج هزار و ۳۲۳ واحد افزایش نسبت به هفته پیش به یک میلیون و ۵۲۶ هزار و۹ واحد رسید.

مازندران دارای بیش از ۴۰۰ هزار سهامداران فعال در بازار سرمایه است که ۷۰ درصد آنها طی حدود یک سال اخیر وارد بازار بورس شدند. /ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا