اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41207 مورخ:[1400-06-13 14:26:01]
دولت مشکلات بازار مرغ را حل کند

دولت مشکلات بازار مرغ را حل کند

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت نابسامان بازار مرغ گفت: باتوجه به اینکه یارانه در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد و ازطرف دیگر هم تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان ناراضی هستند دولت باید به میدان بیاید و به مشکلات رسیدگی کند.

به گزارش مازند اصناف؛ دردسرهای بازار کماکان تداوم دارد به‌طوری‌که نظارت‌های مکرر و حتی اعلام قیمت مصوب برای این محصول هم نتوانست به مشکلات پایان دهد.

درحالی که اعلام شد مرغ باید با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار گیرد هفته‌های قبل مردم برای خرید ۲۴هزار و ۹۰۰ تومانی باید ساعت‌ها در صف‌های طولانی معطل می‌شدند و اکنون که دیگر مرغ با قیمت مصوب کمیاب شده و این محصول تنها با قیمت آزاد عرضه می‌شود.

حتی قیمت مصوب هم نتوانست به مشکلات بازار مرغ پایان دهد و اکنون این محصول چندنرخی است و از همه بدتر اینکه نرخ‌های متعدد این محصول نارضایتی هم مصرف‌کنندگان و هم تولیدکنندگان را به دنبال داشت.

منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در ابن‌باره، اظهار کرد: در ارتباط با مرغ اتفاقی که افتاده این است که هم مصرف‌کننده و هم تولیدکننده ناراضی است.

وی افزود: درحالی‌که مرغ با قیمت بیش از  ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان از مرغدار خریداری می‌شود و در بازار باید با قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش برسد ولی مرغ با این قیمت در بازار پیدا نمی‌شود و خریداران مجبور هستند این محصول را با قیمت آزاد خریداری کنند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی  با طرح این سوال که این سودها به جیب چه کسانی می‌رود، تصریح کرد: دولت گذشته نتوانست در این زمینه اقدامی کند اما حرف ما این است که دولت جدید باید تکلیف این موضوع را مشخص کند.

زارعی گفت: باتوجه به اینکه یارانه در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد و از طرف دیگر هم تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان ناراضی هستند دولت باید به میدان بیاید و به مشکلات رسیدگی کند./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا