اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41166 مورخ:[1400-06-03 20:02:01]
۴۰ درصد بازار مرغ مازندران را از دست داده‌ایم
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران:

۴۰ درصد بازار مرغ مازندران را از دست داده‌ایم

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران گفت: صنعت مرغداری به دلیل تعطیلی تالارها و سالن های پذیرایی ۳۰ تا ۴۰ درصد بازارهای مصرف را از دست داده است.

به گزارش مازند اصناف؛ عطاء الله حسن زاده در گفتگو با خبرنگار بازار میزان تولید و جوجه ریزی مرغ را در کشور را حدود ۱۱۵ میلیون قطعه و در مازندران ۱۲.۵ میلیون قطعه ذکر کرد و گفت: به دلیل شرایط کرونایی و تعطیلی تالارها و مراکز پذیرایی ۳۰ تا ۴۰ درصد بازار مصرف را از دست داده ایم.

وی با اظهار اینکه مرغداران به رغم مشکلات فراوان و بالابودن قیمت جوجه های یکروزه مشغول تولید هستند، افزود: اگر مرغدار با قیمت مصوب مرغ را عرضه نکند با محدودیت هایی در جوجه ریزی مواجه می شود.

وی با تاکید براینکه دیواری کوتاه تر از مرغداران پیدا نمی شود، افزود: در گذشته وضعیت کنونی صنعت مرغداری را هشدار داده بودیم که متاسفانه توجه ای به این مسائل برای تنظیم و تعدیل قیمت جوجه های یکروزه نشده است.

حسن زاده یادآور شد: مرغدار با هزار گرفتاری و با قیمت بالا اقدام به تهیه جوجه می کند تا به تولید پایدار آسیب نرسد و باید امنیت خاطر را برای مرغداران فراهم کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد با آمدن وزیر جدید و ابلاغ سیاست های جامع، بتوانیم از ظرفیت های صنعت مرغداری که دارای ظرفیت صادارات ۱۵ درصدی است استفاده شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران یادآور شد: سیاست های جدید وزارتخانه های تابعه باید در جهت اشتغالزایی، امنیت تولید، رفاه مصرف کننده و تولیدکننده باشد تا بتوانیم از ظرفیت صادراتی مرغ نیز بهره گیری کنیم.

وی یادآور شد: متاسفانه امروز به دلیل برخی سیاست ها، دغدغه التهاب قیمت مرغ را در بازار داریم و باید به این دغدغه ها پایان داد.

۳ شهریور ۱۴۰۰


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا