اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41157 مورخ:[1400-06-02 13:03:01]
قیمت جوجه به پرواز درآمد/ منتظر گرانی بیشتر مرغ باشیم؟

قیمت جوجه به پرواز درآمد/ منتظر گرانی بیشتر مرغ باشیم؟

عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: باوجود اینکه قیمت جوجه مصوب اعلام شدو باید ۴هزار و ۲۰۰ تومان باشد ولی اکنون تولیدکنندگان مجبور به خرید جوجه با قیمت ۱۰هزار تومان هستند که به‌طور حتم در افزایش هزینه‌های تولید اثرگذار خواهد بود.

به گزارش مازند اصناف؛ اعلام قیمت مصوب برای مرغ نویدی برای سروسامان دادن به بازار بود ولی متاسفانه مدت زیادی نگذشت که مرغ از قیمت مصوب عبور کرد.

با ادامه این وضعیت قیمت مصوب مرغ تنها در صف‌های طولانی بوده در غیراین صورت باید هزینه بیشتری برای خرید مرغ درنظر گرفته شود؛ درحالی‌که مازندران درحال تجربه روزهای سیاه کرونایی‌ها است و حضور در صف‌ها برای دریافت مرغ با قیمت مصوب نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند.

عطالله حسن‌زاده عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور و مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران در این‌باره اظهار کرد: اعتقاد ما این بود ماه‌های مرداد و شهریور قیمت جوجه عادی باشد اما به ۱۰هزار تومان رسید.

وی افزود: تولیدکنندگان از ۷ هزار تا ۹هزار تومان جوجه خریداری کردند که این موضوع در افزایش هزینه‌های تولید اثرگذار خواهد بود.

عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور بیان کرد: زمانی‌که قیمت مرغ مصوب به قیمت جوجه توجه نشد به‌طوری‌که افزایش قیمت جوجه به ۱۰هزار تومان نگران‌کننده است.

رئیس اتحادیه مرغداران مازندران اضافه کرد: تقاضا برای خرید جوجه افزایش یافته که اگر این وضعیت سروسامان نیابد نگرانی‌ها بیشتر خواهد شد.

حسن‌زاده تصریح کرد: در کنار افزایش قیمت جوجه، هزینه‌های تولید از حمل و نقل گرفته تا دارو، درمان و هزینه‌های کارگری افزایش یافته درحالی‌که به این موارد توجه نشده است.

وی با اعلام اینکه در تیر ماه امسال در مازندران ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار و در مرداد ماه نیز حدود ۱۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشتیم، تصریح کرد: باوجود اینکه قیمت جوجه  بالا بوده اما مرغداران در زمینه جوجه راغب بودند و نشان می‌دهد در بحث تولید مشکلی نداریم در بحث توزیع مشکل داریم که باید نظارت بیشتری داشته باشند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران خاطرنشان کرد: باوجود اینکه قیمت جوجه مصوب اعلام شد و باید ۴هزار و ۲۰۰ تومان باشد ولی اکنون تولیدکنندگان مجبور به خرید جوجه با قیمت ۱۰هزار تومان هستند که به‌طور حتم در افزایش هزینه‌های تولید اثرگذار خواهد بود./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا