اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41102 مورخ:[1400-05-07 19:42:01]
تالارهای قائمشهر با دستور دادستانی پلمب شدند

تالارهای قائمشهر با دستور دادستانی پلمب شدند

رئیس شبکه بهداشت قائمشهر گفت که به منظور جلوگیری از سرعت بالای شیوع کرونا ، دادستانی دستور پلمپ تمامی تالارهای این شهرستان را صادر کرده و اماکن نیروی انتظامی موظف به پلمپ تمامی آنها است.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد گران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تالارها به خاطر برگزاری مراسم جشن عروسی و دیگر آیین های جمعی به عنوان مهم ترین مرکز شیوع کرونا یاد کرد و افزود : با توجه به در پیش بودن عید سعید غدیر خم ، با پلمب تالارهای عروسی از برپایی بسیاری از جشن های عروسی جلوگیری می شود که امیدواریم با این اقدام سختگیرانه و رعایت مردم بتوانیم از وضعیت حاد کرونایی شهرستان خارج شویم.

وی با اعلام اینکه هم اکنون ۲۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های شهرستان بستری هستند، گفت : روز گذشته تعداد بستری بیماران جدید کرونایی در دو بیمارستان کمتر از ۵۰ بیمار بوده که به نسبت دو روز پیش کاهش داشته که امیدواریم این روند کاهشی ادامه یابد.

تعداد بستری روزانه بیماران کرونایی در بیمارستان های رازی و ولیعصر قائمشهر در دو روز گذشته ۶۰ نفر بود.

رئیس شبکه بهداشت قائمشهر با بیان اینکه نتیجه رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف ، مردم و مسئولین پس از دو هفته نمایان می شود ، افزود: در حال حاضر تنها راه کنترل بیماری کرونا، جلوگیری از عادی انگاری و رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک است.

 گران با اعلام اینکه مرکز تجمیع واکسیناسیون در حسینیه عاشقان ثارالله این شهرستان در حال راه اندازی است، گفت که این مرکز با همکاری سپاه و کمک همه جانبه شهرداری قائمشهر برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون عموم از هفته آینده آغاز می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری قائمشهر ۳۰ دستگاه کامپیوتر را به منظور ثبت اطلاعات متقاضایان در حسینیه عاشقان ثارالله قائمشهر قرار داده است، افزود: به منظور سرعت بخشیدن در امر واکسیناسیون بنا شد تا نیروهای شهرداری در دو نوبت صبح و عصر به ثبت افراد مراجعه کننده برای تزریق واکسن کرونا بپردازند و همچنین کادر درمان به صورت تخصصی به تزریق بپردازند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان قائمشهر گفت که واکسن اگر به اندازه کافی برای این شهرستان تامین شود، سرعت تزریق بسیار بالا خواهد رفت.

 گران در پایان با بیان اینکه از ابتدای طرح واکسیناسیون تاکنون بیش از ۵۷ هزار دز واکسن در سطح این شهرستان تزریق شده است، گفت: از این میزان ۴۵ هزار دز برای مرحله اول و ۱۲ هزار دز هم برای مرحله دوم بوده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا