اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 41025 مورخ:[1400-04-27 12:36:01]
خاموشی های برق تولید سیمان مازندران را کاهش داد

خاموشی های برق تولید سیمان مازندران را کاهش داد

رئیس اتاق بازرکانی مازندران کاهش تولید سیمان را درپی قطعی برق سبب بروز مشکلاتی دانست.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله مهاجر در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به قیمت های نامتعارف سیمان در بازار ، کمبود تولید سیمان در پی قطع و اختلال برق در هفته های اخیر را از جمله مشکلات بیان کرد و گفت: کمبود تولید سبب بروز مشکلاتی شده است.

وی با اظهار اینکه دو کارخانه سیمان مازندران در حال حاضر با کمترین ظرفیت کار می کنند، اظهار داشت: در شرایط عادی این کارخانه ها توان تامین نیازهای فرااستانی را دارند اما اکنون میازن تولید چند هزار تن کاهش یافته است.

وی با اظهار اینکه ریشه قیمت های نامتعارف سیمان با عاملان فروش و بخش حمل ونقل برمی گردد، نظارت بر این بخش را از جمله ضرورت ها بیان کرد و گفت: این قیمت ها در حالی است که در کارخانه طبق مصوبه، سیمان عرضه می شود و وجود واسطه ها سبب افزایش نامتعارف قیمت سیمان شده است.

مهاجر با اشاره به اینکه قطع مکرر برق بر تولید ضربه زده است، افزود: واقعیت این که بیشتر صنایع استان خرد و کوچک هستند و توان تامین ژنراتور را ندارند و باید در این بخش چاره اندیشی کرد.

به گزارش بازار، کمبود سیمان در مازندران نرخ این کالا را در برخی مناطق کوهستانی استان تا پاکتی ۱۰۰ هزار تومان رسانده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا