اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4099 مورخ:[1392-04-26 09:04:01]
 انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی کنکور ۹۲ از ۱۵ مرداد
توکلی خبر داد

انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی کنکور ۹۲ از ۱۵ مرداد

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت:‌ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی(دفترچه شماره ۲) آزمون سراسری سال ۹۲ از روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می‌شود.

به گزارش نجبا و به نقل از فارس حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) آزمون سراسری سال 92 حاوی شرایط و ضوابط دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال تحصیلی 93-92 از روز سه‌شنبه 15 مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

وی افزود: این دفترچه شامل نحوه انتخاب رشته و  کدرشته‌محل‌‌های تحصیلی هر یک از گروه‌های آموزشی و اصلی‌ترین سند انتخاب رشته و گزینش دانشجو است.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای هر یک از گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه شامل گروه‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌‌های خارجی است که دفترچه هر یک از این گروه‌ها به صورت جداگانه تهیه شده و هر کدام به صورت مجزا منحصرا بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌‌گیرد.

توکلی تاکید کرد: تا سال گذشته دفترچه‌ها با تعداد 3 مورد برای گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و  علوم انسانی بود که همه این دفترچه‌ها با کد رشته محل‌های گروه‌های هنر و زبان‌‌های خارجی منتشر می‌شد.

وی افزود: این دفترچه‌ها مانند سایر دفترچه‌های راهنمای دوره‌های دکتری نیمه متمرکز، کارشناسی ارشد ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کاردانی به منظور حذف کاغذ و استفاده از امکانات الکترونیک و در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک چاپ و تکثیر نخواهد شد و داوطلبان برای مشاهده دفترچه‌ها می‌توانند منحصرا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا